streda, 1 decembra, 2021

Zakrúti im krkom? Putin sa postavil proti globálnej elite! Na narodeniny urobil krok, ktorý Európa nečakala…

Posledné články

Zakrúti im krkom? Putin sa postavil proti globálnej elite! Na narodeniny urobil krok, ktorý Európa nečakala…

Zdroj: Ursula von der Leyen/twitter, ČTK/AP (Putin)

Vladimir Putin na narodeniny pomohol Európe získať cenovo dostupný plyn. Minule počas mimoriadneho stretnutia. Ruský prezident nariadil pomôcť Európanom dostať sa z energetickej krízy. A po jeho slovách cena za plyn výrazne klesla – Európania verili a boli nadšení.

Predtým cena za plyn v Európe prekročila viac ako tisíc dolárov a bola blízko dvetisíc. Putin pripomenul, že varoval európskych lídrov a odborníkov, že prevod obchodu s plynom na výmenné obchodovanie je nebezpečný. Rusko vždy ponúkalo dlhodobé zmluvy za stabilnú cenu, no snobbery vyhnali Európu do energetickej patovej situácie. Svetová ekonomika vzniká zo stagnácie koronavírusu a energia je čoraz viac dopytovaná.

Cena za benzín môže ešte do zimy stúpať

Rusko je pripravené na burzu v Petrohrade dať prebytočný plyn, ktorý môže prispieť k nižším cenám v Európe. Ale hlavné je, že ak Európa chce stabilné zásoby, treba čo najskôr <span;>ceny v Európe rastú. A Rusko dosiahne desaťnásobný zisk bez toho, aby nový potrubný potrubár uviedlo do prevádzky. Napriek tomu Rusko má záujem o stabilizáciu cien, aby boli dodávky plynu predvídateľné, a aby Európe bolo v zime teplo. Stále sa na Európanov pozeráme ako na susedov, nielen na kupcov plynu.

Preložené zo stránky Zverejnila stránka Vladimír Putin/Facebook

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články