pondelok, 29 novembra, 2021

Winston Churchill a jeho najznámejší citát

Posledné články

Winston Churchill a jeho najznámejší citát..

Sir Winston Leonard Spencer-Churchill je označovaný za jedného z najvýznamnejších štátnikov 20. storočia. narodil sa  30. novembera 1874 v Blenheim Palace, a zomrel vo Woodstock-u, Spojené kráľovstvo – † 24. január 1965, Londýn. Známy svetový politik, priemiér Spojeného Kráľovstva v rokoch 1940 – 1951, 1951 – 1955, ale aj vojak, historik a žurnalista za čo dostal noebelovú cenu za literatúru v roku 1953.

Winston Churchill a jeho najznámejší citát
Winston Churchill a jeho najznámejší citát

 

Winston Churchill to mal v živote oveľa jednoduchšie ako jeho rovesníci. Churcill sa narodil v zámku Blenheim ako vnuk 7. vojvodu z Marlborough a jeho otec bol Lord Randolph Churchill. Jeho matka Lady Jeanette Churchill  bola dcérov amerického milionára.
Takže si Winston Churcill v dectve rozhodne nežil zle.

Už v siedmych rokoch navštevoval elitnú školu St. James, avšak nevydržal tam príliš dlho. Takto vystriedal viacero civilných škol až napokon sa v roku 1893 stal na tretí pokus vojenským kadetom. Tam sa mu darilo narozdiel od iných škôr veľmi dobre.

Winston Churchill a jeho najznámejší citát

Winston Churchill sa už pred svojou politickou karierov vyjadroval k dianiu v jeho štáte. Dokonca aj v jeho mnohých knihách nájdete najme politické názory na situáciu vo svete. Samozrejme ako premiér vyslovil mnoho citátov, ktoré sa zapísali do dejín 20. storočia. Ale rezonujú aj dnes.
Tým najznámejším citátom je:

„Liberálna demokracia je najhorší druh vlády, akú som kedy poznal. Okrem toho, že nie je nič lepšie“

Síce ako Slováci žijeme v demokratickom zriadení no skutočne je demokratikcé? Skutočne dosahuje právo na všetkých a všetci sme si rovní? Dnes vieme že to tak zrejme nie je.
Určite záujmové skupiny si robia na Slovensku čo len chcú a to pod záštitom vlády.

Slovenská „demokracia“ ako taká sa skôr stáva ilúziou než presvedčením rovnosti. Na Slovensku viac a viac záujmové skupiny preferujú liberálnu demokraciu. Tá liberálna demokracia, ktorá ide v rozpore z kresťanskými hodnotami a najme v rozpore z tradíciami nášho štátu a naších predkov.
Multikultúrny mix zasiahol mnohé politické scény vo svete no skutočne sa dotkol len málo štátov.

Skutočne kresťanské štáty sa dokázali ubrániť aj keď za cenu „bezcenných eurofondov“. Skutočnosti len naších peňazích zo zahraničia.

 

Naše už takmer liberálne demokratické zriadenie pomohlo nárastu mimovládnych organizácií, neziskových organizácií a nebankových subjektov. Tie subjekty, ktoré sa na oko hrajú akú úlohu v spoločnosti zohrávaju no skutočne dopomáhaju zmeniť systém k horišiemu?
Dnes sa do parlamentu môže dostať skutočne ktokoľvek. Zlodej, oligarcha, úžerník, daňoví podvodník ale najme liberálne skupiny, ktoré sú dotované zahraničím. Ak teda sa do NRSR dostane skutočne každý vieme tomu zabrániť?

Ak by sme teda zabránili určitím skupinám sa dostať do parlamentu, alebo určitým liberálnym názorom. Nestali by sme sa náhou podobnými ako sú oni! Bola by regulácia alebo kontrola členov parlamentu alebo kandidátky skutočne demokratická?

NA TOMTO PILIERI PADÁ DEMOKRACIA!

Pričom liberálny zmýšľajúci ľudia na sociálnych sieťach sa neboja vyzvať k uvezneniu, cenzúre, upaľovaniu či nahlasovať ľudí a ich názory podobne ako to bolo za socializmu!

Výsledkom toho sú aj tieto slova Winstona Churilla:

„Najlepším argumentom proti demokracii je pÄt minutová konverzácia s priemerným voličom.“

Ako sa pozriete do zahraničia tak degenerácia národa je fatálna. A to presne určité záujmové skupiny chcú.
Hovoríte si aká degenerácia? Nech sa páči dôkaz o tom že to v skutočnosti tak je, v tomto článku: „Sme najvzdelanejším americkým národom na svete.“

V článku na ktorý si môžete kliknúť je vidieť že Američania ani nevedia, kde je ich štát. Základy zemepisu a geografie sú im teda dosť cudzie. No ak ste niekedy navšívili aspoň jednú americkú reštauráciu alebo školskú jedálneň tak ste si mohli všimnúť že oni nevedia jesť príborom. A to nám prezident Bush bude hovoriť že Americký národ je najvzdelanejší na svete?
 

A ten Americký národ je najväčšia demokracia na vete o ktorej WInston Churchill taktiež hovorí. Tak ak nám toto priniesla demokracia tak nie ďakujem.
Krásky príklad toho že je to zrejme tak môžeme vidieť aj v naších školách. Úroveň školstva od čias socializmu padla neskutočne hlboko. Dnešné deti nedosahujú dostačujúcej úrovne preto sa znížili prepoklady na prijate do stredných a vysokých škôl. Toto skutočne nie je vizitka fungujucého štátu a jeho demokracie.

 

Ale späť k citátu. – Winston Churchill a jeho najznámejší citát

Winston Churchill teda vo svojom citáte hovorí o tom že ľudia ohlúpli, alebo sú dokonale manipulovaný.
Tu netreba chodiť  skutočne ďaleko. Stačí sa pozrieť na nemenované pochody, ktoré organizuje skupinka školákov.

Tá skupinka šikovne manipuluje verejnú mineku v prospech určitých zájmov. Stačí sa pozrieť na tisícky ľudí, ktorý sa zapojili, ale skutočne ani nevedia kvôli čomu bojujú.
Avšak každý z protestujúcich hovrí o tom že su tam dobrovoľne a z vlastným názorom.
No ak je tomu skutočne tak tak prečo takmer každý z nich má v rukách ten istý transparent? To už mi príde teda organizované.

 

Ak sa chete dozvedieť viac o živote Winstona Churchilla môžete si pozrieť tento film.

Teda dnes vieme že Winston Churchill bol premiérom liberálnej demokracie no skutočne jej nefandil. Čo si myslíte pomôže nám nastolenie, alebo skôr prechod na liberánlu demokraciu?

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články