pondelok, 29 novembra, 2021

Štvordverové coupé z Wolfsburgu čaká osvieženie

Posledné články

Volkswagen Arteon je asi najkrajším, a dizajnovo zároveň najodvážnejším modelom v rámci modelového portfólia značky Volkswagen. Na trhu už pôsobí niečo vyše troch rokov, a páni z Wolfsburgu sa rozhodli, že prišiel príhodný čas na jeho menšiu modernizáciu. Facelift modelu Arteon sa ukázal na prvej skici, a už skôr boli zachytené jeho prototypy pri testovaní.

Ako zo skice, tak aj zo snímkov špionážnych fotografov je jasné, že facelift to nebude rozsiahly. Úprav, aj keď len decentných, sa dočká predný a zadný nárazník, modifikovaná bude ponuka diskov kolies, farieb, a samozrejme nebude chýbať športový balíček R-Line.

 

Volkswagen Arteon

Facelift sa samozrejme dotkne aj interiéru, kde nastanú zmeny po vzore ako faceliftu východiskového modelu Passat, tak aj novej generácie modelu Golf. Nie je verejným tajomstvom, že v rámci faceliftu by sa mala predstaviť aj športová verzia tohto modelu, nazvaná Arteon R.

Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon – Zdroj: Volkswagen Blog

Čo ju bude poháňať, je však predmetom mnohých špekulácií, a debát. Prvou voľbou býva motor 2.5 TFSI, ktorý pochádza o Audi, a poháňa modely TT RS, a RS 3, tou druhou je po dlhej dobe vidlicový šesťvalec, konštrukcie VR6, s objemom tri litre. Niektoré informácie však hovoria o použití klasického štvorvalca pôvodom z Golfu R, ktorý by mal byť oproti Golfu o čosi silnejší.

To, čo skutočne bude tento model poháňať, sa zrejme dozvieme až pri predstavení tohto modelu, každopádne, určite to bude zaujímavý model v rámci ponuky značky Volkswagen.

 

Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon – Zdroj: Volkswagen Blog

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články