nedeľa, 5 decembra, 2021

Staněk: Čína môže ekonomicky položiť USA

Posledné články

Podľa významného Slovenského ekonóma Petra Staneka môže Čína ekonomicky položiť USA. Teóriu Slovenského ekonóma si môžete pozrieť vo videu pod článkom.

Stanek však nie je jediným ekonómom, ktorý predpovedá zlú budúcnosť Americkej ekonomike, ktorá je síce na oko fungujúca no v realite je ekonomika USA krehká ako kryštál. Práve známy americký finančník zaoberajúci sa komentovaním ekonomiky USA P.C.

Roberts v budúcnosti predpovedá krach tejto obrovskej globálnej ekonomiky. Najzásadnejším mínusom Amerického obchodovania sú jednotlivé sankcie na ďalšie obrovské ekonomiky ako sú napríklad Čína. Práve ekonomickému expertovi sa zdá dosť čudné, že USA s 20 biliónovým dlhom sa vyhráža ostatným krajinám ( napríklad Číne, ktorá patrí medzi 2 najsilnejšiu ekonomiku sveta a ktorá už dávno prekonala hospodárstvo USA). Čína s pravidla nevyrába už len výrobky zlej treťotriednej kvality.

 

V dnešnom modernom technologickom svete ma Čína množstvo vysoko technologických fabrík. Najväčšou hrozbou je práve dolárový systém, ktorí môže opustiť obrovský objem transakcii čo by znížilo závislosť Číny na americkej mene do minima. Pre USA by to bol automaticky koniec. Samozrejme netreba zabúdať aj na Rusko, ktoré je dobrým partnerom 2 najsilnejšej ekonomiky sveta. Silnejšie a razantnejšie prepojenie Ruska a Číny by malo taktiež katastrofálne následky na ekonomiku USA.


Zdroj: http://www.srspol.sk/clanek-krach-americkej-rise-usa-stratia-nielen-dolar-ale-aj-fabriky-15070.html, https://www.youtube.com/watch?v=dy9FV25l9ic

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články