streda, 1 decembra, 2021

SLOVÁCI POZOR: Dávajte si pozor na toto rúško! Obsahujú rakovinotvornú latku…

Posledné články

SLOVÁCI POZOR: Dávajte si pozor na toto rúško! Obsahujú rakovinotvornú latku…

Zdroj: TASR

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) upozorňuje na nebezpečný výrobok. Ide o športové rúško Under Armour Sportsmask, číslo šarže: 1368010 – 002, čiarový kód 1 95250 91891 2.

V rúšku bola nájdená škodlivá látka polyhexanid (PHMB). PHMB je škodlivý pri vdýchnutí a môže spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Vdychovaním spôsobuje pri opakovanej expozícii poškodenie orgánov a existuje tiež podozrenie, že spôsobuje rakovinu.

„V prípade, že spotrebiteľ preukázateľne nakúpil tento nebezpečný výrobok na www.insportline.sk, v predajniach inSPORTline s.r.o. a Stores inSPORTline SK, s.r.o. môže ho vrátiť v predajniach inSPORTline s.r.o., Električná ul. 6471 Trenčín, Stores inSPORTline SK, s.r.o. Račianska 184/B, Bratislava a Stores inSPORTline SK, s.r.o Trieda generála Svobodu 6/a Košice a bude mu vrátená kúpna cena výrobku,“ uvádza spoločnosť inSPORTline.

Zdroj: INFO.SK

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.
ZDROJInfo.sk

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články