Magazín

Sankcie ako zbraň, alebo hlúposť západu? 

Medvedev oznámil, aká bude odpoveď na „nemiestne chovanie USA“ USA sa chovajú nemiestnym (hulvátský) spôsobom, preto odpoveď Ruska na sankcie musí byť...

Napísal Daniel · >

Medvedev oznámil, aká bude odpoveď na „nemiestne chovanie USA“

USA sa chovajú nemiestnym (hulvátský) spôsobom, preto odpoveď Ruska na sankcie musí byť zrejmá, ale všetky návrhy odvetných sankcií sa musia znovu riadne zvážiť. „Nemôžeme si ublížiť,“ povedal premiér
Dmitrij Medvedev.

 

Opäť len politická hra!

Neviem ktorý z vás si uvedomujú že už pri prvých sankciách na Ruskú Federáciu išlo o jasnú hru U.S.A. My ako Európska Únia sme museli pristúpiť na rozkaz z U.S.A. Zaujímavé avšak je to že U.S.A nepristúpila na sankcie. A ďalej veselo obchodovala s Ruskom a dokonca navýšila obchodné vzťahy.
A to všetko poza chrbát Európe a jej členom.

Nedávno opäť došlo k sankciám zo strany U.S.A a možným sankciám E.U na Ruskú Federáciu (preto vyššie uvedené vyjadrenia Dimitrija Medevedeva).
Je preto zrejmé si položiť otázku či opäť nejde o hru zo strany U.S.A, ktorá sa aj v tejto chvíli môže zachovať rovnako.

 

 
 

Ale veď nás sa to netýka?

Niekto z vás by tvrdil že nás sa to netýka. Ale práve naopak! Naše firmy, ktoré mali dobrý obchod z Ruskom, vyvážali tam obrovské množstvá tovaru. Tak zrazu museli byť buď zatvorené kvôli zamedzeniu Ruského trhu, alebo sa museli otočiť na iný trh.

Predstavte si že ste majiteľ firmy a z dňa na deň po vyhlásení sa musíte báť o to že budete musieť zatvoriť svoju firmu. A na hlave máte živenie svojej rodiny, hypotéku na dom, úvery na budovanie firmy. A čo teraz?

No náš štát im nijako nepomohol. Diktát Európskej Únie bol jasný a V4 sa musela podriadiť.
Viete ja neobraňujem Rusko, ale mali sme s nimi skvelé obchodné vzťahy tak prečo ich ničiť kvôli tomu že nás niekto prehlasuje v Bruseli.

diktát západu - trump
diktát západu – trump

 

Že Pani Merkelová je silne proamerická a počúva U.S.A na slovo. Veď oni ako Nemecko nestratili takmer nič keďže sami nemali nijaký významný obchod z Ruskom.
Samotný európsky poslanci Talianska, ktorý sedia v Bruseli boli jasné proti tomu. Ničiť si obchod kvôli tomu že niekomu nevyhovuje Rusko ako suverejný. Tým niekto je samozrejme U.S.A a jeho vazali. 

 

Sankcie ako zbraň alebo hlúposť západu?

Západ je v presvedčení že bývalé sankcie boli účinné a dali jasne na javo o čo ide Západu.
Kto ale z vás trocha bližšie sleduje zahraničnú politiku vie že tomu tak nieje.

Prvé sankcie boli porážka pre západ ako aj na náš štát. Rusko si uvedomilo svojich ekonomických predností a potenciálu trhu. Nedalo sa zatiahnuť do žiadnej západnej hry a práve kvôli tomu posilnilo svoju trhovú pozíciu aj na územiach Európskej Únie. Ale ako sa im to podarilo?

Ruska duma prijala zákon že ak podnik v E.U chce podnikať alebo dovážať svoj tovar na územie Ruska. Musí mať výrobu na území Ruska.
Takto jednoducho a inteligentne Rusko porazilo E.U. Jednak sa firmy z E.U presúvali na Ruské územie čim podporovali Ruskú ekonomiku a zároveň oslabovali E.U.

 

Záver: Ako môžu dopadnúť nové sankcie voči Rusku?

Je zrejmé že nové sankcie budú asi len opäť pokusom o niečo čo podľa môjho názoru sa nepodarí.

Vo všetkých médiach sa bude písať ako budú (alebo už sú) nové sankcie proti Rusku úspešné. Veď viete aj o tých prvých sa tak hovorilo a ako dopadli.

Nesporným faktom je že U.S.A a E.U nemajú dostatočné veľké obchodné vzťahy z Ruskom. Preto ho ekonomicky nemôžu oslabiť. Ide len o primitívnu logiku pričom nieje potrebné mať 13 titulov z politológie. Ak si toto každý rozumný občan na Slovensku uvedomí. Tak pochopí že opäť pôjde o hru západu a ovplyvňovanie verejnej mienky.

 

 

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

One Reply to “Sankcie ako zbraň, alebo hlúposť západu? ”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *