štvrtok, 28 októbra, 2021

Ruská armáda – Ozbrojené sily Ruskej federácie

Posledné články

Nvotová pre Ficové videa nemohla zaspať! “Fico s Kaliňákom patria do basy! Nezabúdajme na Jána a Martinu, musíme Slovensko zbaviť…”

Nvotová pre Ficové videa nemohla zaspať! "Fico s Kaliňákom patria do basy! Nezabúdajme na Jána a Martinu, musíme Slovensko zbaviť..."„Keď som to videla, nemohla...

Nadišiel Ficov deň zúčtovania?! “Právoplatne odsúdený zločinec Lipšic a Daňový podvodník Matovič robia ŠTBácky štát…”

Fico stratil trpezlivosť! "Právoplatne odsúdený zločinec Lipšic a Daňový podvodník Matovič robia ŠTBácky štát..."Opozičný poslanec a líder strany SMER-SD Robert Fico poukázal na aktuálnu...

Slováci bez rúšok ZABLOKOVALI predajňu Lidl! Po príchode polície nastalo PEKLO…

Slováci bez rúšok ZABLOKOVALI predajňu Lidl! Po príchode polície nastalo PEKLO!Na videu je zreteľne vidieť, že kupujúci sú bez rúška. Do LIDLu v Prievidzi...

Mičovský do očí nespokojnému Slovákovi: “Európska únia je naša rodina! Spolupráca je vždy viac ako rozdeľovanie…”

Mičovský do očí nespokojnému Slovákovi: "Európska únia je naša rodina! Spolupráca je vždy viac ako rozdeľovanie..."Bývalý minister Mičovský sa nebál odpovedať aktivistom a poukázal...

Ruská armáda

Ruská armáda
Ruská armáda

Ruska armáda dnes už bez pochyby tá najlepšia a najschopnejšia na svete.
Ruská armáda na čele s Vladimirom Vladimirovičom Putinom (Влади́мир Влади́мирович Пу́тин) sa stala najlepšou a najsilnejšou armádou na svete. Najmodernejšia technika na svete, brutálny výcvik vojakov, moderné technológie, ktoré predčili západ o desiatky rokov ale aj národnosť a patriotizmus, ktorý nechýba v každom srdci Ruského vojaka. Áno aj toto je Ruská superveľmoc.

 

Ozbrojené sily Ruskej federácie

Ozbrojené sily Ruskej federácie
Ozbrojené sily Ruskej federácie – Ruská armáda

Ozbrojené sily Ruskej federácie (Вооружённые Силы Российской ФедерацииVooružionnyje Sily Rossijskoj Federacii) ide o armádnu zložku, ktorá ma za úlohu chrániť Ruskú zem a jej obyvateľov pre možnou intervenciou. Proti ohrozeniu jej suverenity, samostatnosť, zvrchovanosti a hraníc. Základy každého moderného štátu.

Ich úloha samozrejme spočíva aj za hranicami Ruského štátu a to pri plnení medzinárodných dohôd, ktoré má podpísaný takmer každý štát Eurázie a tým samozrejme aj Ruská federácia.

Ozbrojené sily Ruskej federácie sú pod velením prezidenta Ruskej federácie a to v súčastnosti Vladimírom Putinom od roku 2007-2018. Avšak tento armádny orgán je pod správou Ministerstva obrany Ruskej federácie.

 

Rozdelenie ozbrojených síl Ruskej armády

Tak ako naša Slovenská armáda alebo armády iných štátov aj Ruská armáda sa rozdeľuje ja takzvané “Organizačné rozdelenie” do ktorého patria zložky:

 • Pozemné sily
 • Vzdušno-kozmické sily
 • Vojenské námorníctvo

Ruské sily majú taktiež ako jedne z mála vojsko samostatné vojská v dvoch určeniach:

 •  Raketové vojska strategického určenia
 • Vzdušno-výsadkové vojska

 

Pozemné sily Ruskej Federácie – Ruská armáda

Pozemné sily Ruskej Federácie
Pozemné sily Ruskej Federácie – Ruská armáda

 

Základným kameňom ruskej armády sú pozemné sily, ktoré sú najväčšie v Ruskej armáde. Ide o vojenskú službu založenú po rozpade Sovietskeho zväzu (Zväz sovietskych socialistických republík – Союз Советских Социалистических Республик). A to dňa 7 mája. 1992 prezidentom Borisom Jelcinom (Борис Николаевич Ельцин), ktorý podpísal vojenský dekrét o založení ministerstva obrany.

 

V tedy sa založil aj jeden z najdôležitejších zákonov, ktoré aj dnes zohrávajú dôležitú úlohu v Ruskej Federácií a to Ruský federálny zákon po označením RUAF ktorý hovorí o nadradenosti Bezpečnostnej rady Ruska nad zložkami:

 • pohraničné jednotky Federálnej bezpečnostnej služby (FSB)
 • národná garda ministerstva vnútra (MVD),
 • federálna ochranná služba (FSO),
 • zahraničná spravodajská službou (SVR)
 • civilná obrana služba (EMERCOM)

Toto sú vojenské armádne služby (pozemné), ktoré sú pod priamou kontrolou Bezpečnostnej rady Ruska.

Okrem vyššie uvedených služieb existujú ešte dve rozdelenia, ktoré sú oddelené od vyššie spomenutých služieb a útvarov. Ide o:

 • národnú stráž (garda)
 • hraničnú službu

Ako jediné zložky pozemných síl majú právne postavenie ozbrojených síl. Avšak na tieto dve zložky sa nevzťahuje právomoc Generálneho štábu ozbrojených síl Ruskej federácie.

Národná stráž – Ruská Armáda

Táto oddelená služby / jednotka vznikla na základe bývalých vnútorných vojsk Ruska. Avšak rozdiel v tejto novej stráži je ten že oddelená od ministerstva vnútra a to ako samostatná agentúra, ktorá je priamo podriadená prezidentovi Ruskej federácie (súčasný Vladimír Putin od roku 2007-2018).

Hraničná služba – Ruská Armáda

Jedná sa o polovojenskú službu, ktorá narozdiel od Národnej stráže táto služba je Federálna bezpečnostná služba v spravodajskej agentúry (hlavnej).

Obe organizácie tak ako Národná stráž ako aj Hraničná služba sa zúčastňujú už spomínaných mierových aktivitách ako aj na vojnových úlohách, kde zohrávajú významnú úlohu. Keďže vlastnia aj pozemné, letecké ale aj námorné jednotky.

 

Vzdušno-kozmické sily

Vzdušno-kozmické sily
Vzdušno-kozmické sily – Ruská armáda

 

Ide o spojenie Ruských vzdušných obranných síl a Ruských vesmírnych síl do názvu Vzdušno-kozmické sily Ruskej federácie.

 

Ruské vzdušné obranné sily – Ruská armáda

Ruské vzdušné obranné sily
Ruské vzdušné obranné sily – Ruská armáda

 

Ruské vzdušné obranné sily taktiež známe pod skratkou ASDFB. Sú to ozbrojené sily Ruskej federácie primárne zodpovedné za leteckú dopravu a ochranu vzdušného priestoru Ruského územia.
Do tejto obrany patrí taktiež správa vojenských satelitov a výhradne spravovanie kozmodrómu Plestesk (Космодро́м «Плесе́цк)

Vzdušné obranné sily boli založené 1. decembra 2011 a nahradili vtedajšie ruské vesmírne sily.
Jej nadriadeným veliteľom bol bývalí veliteľ kozmických síl plukovník generál Oleg Nikolayevich Ostapenko (Олег Николаевич Остапенко) Ukrajinského pôvodu. Úspešne pokračoval vo svojej profesii čím sa v roku 2012 stal námestníkom ministra obrany. Čo je vysoká hodnosť a jeho náhradníkom v útvare veliteľa kozmických síl ho nahradil Aleksandr Golovko ( rusky: Александр Валентинович Головко – ukrajinsky: Олександр Валентинович Головко). 

 

Síce ido o Vzdušné obranné systémy Ruskej federácie avšak plnia povinnosti pokrývania oboch útokov ako zo vzduchu aj z vonkajšieho priestoru (vesmír, zahraničie).

Tieto obranné sily boli zlúčené s Vesmírnymi silami a to dňa 1. augusta 2015. A prešli pod záštit Ruských leteckých a vzdušných síl pod značkou RADF.

 

Ruské vesmírne síly – Ruská armáda

Ruské vesmírne síly
Ruské vesmírne síly – Ruská armáda

 

Ruské vesmírne sily (осмические войска Россииi) sú podriadené ruským leteckým a vzdušným silám, ktoré zabezpečuje varovanie letectva ochrannú vzdušného priestoru.

Po rozpustení v roku 2011 sa ich obnovenie začalo 1. augusta 2015.
Táto organizácia predtým sa spolu podieľala na kontrole kozmodrómu Baikonur (rusky: Космодро́м Байкону́, kažazsky: Байқоңыр ғарыш айлағы) a to s Ruskou federálnou vesmírnou agentúrou. Pod ich záštitom bola prevádzkovaná už spomínaná oblasť Plešetsk (Космодро́м Плесе́цк) a Slobodné kozmodróny (Космодром Восточный).

 

Dnes vieme že Ruské vesmírne sily (Космические войска России) zrušené v júli roku 1997. Ich exiztencia sa zvažovala a napokon sa presunuli pod strategické raketové jednotky. Avšak to netrvalo veľmi dlho a zmenilo sa opäť zoskupenie týchto jednotiek.

 

Dňa 1. júna 2001 boli opäť vesmírne sily reformované a to na samostatnú jednotku v rámci veľkej Ruskej vojenskej reorganizácie.
Avšak ani toto netrvalo príliš dlho sa zmeny opäť nastali. A to opätovným zrušením Vesmírnych síl Ruskej federácie. Vesmírne sily nahradili v ich bývalej pozícií Ruské letecké obranné sily.

Následne nastali opätovné zmeny ako odpoveď západu, keď sa opäť reorganizovala Ruská armáda po vysokej investícií ako kedy zažila. Ruské vzdušné sily a Ruské letecké obranné jednotky boli spojené do jednotného celku pod názvom Ruské letecké obranné sily.

Tento útvar vydržal až do dnes a vesmírne sily sa stali pobočkou týchto ozbrojených síl.

Takéto časté reorganizácie prispievali k zlepšeniu výkonnosti armády, keďže bol následkom obrovských finančných investícií a modernizácie armády ako celku. V prospech ochrany štátu a národa.

 

Vojenské námorníctvo Ruskej federácie

Vojenské námorníctvo Ruskej federácie
Vojenské námorníctvo Ruskej federácie – Ruská armáda

 

Ruské námorníctvo (Военно-морской флот Российской федерации) je vojenská námorná flotila. Označované ako námorné rameno ruských ozbrojených síl.

Ruské námorníctvo ako ho poznáme vzniklo už za prezidenta Borisa Nikolajeviča Jeľcina (Борис Николаевич Ельцин). Táto nová armádna zložka pod vedením vtedajšieho prezidenta (Boris N. Jeľcin) smerovala a následovala námorníctvo Spoločenstva nezávislých štátov, ktoré zároveň sa učilo od námorníctva Sovietskeho zväzu v decembri 1991.

 

Úplne prvé Ruské námorníctvo (pravidelné námorníctvo) založil Peter Veľký (Пётр Вели́кий) a to v okt=obri 1696. Bol zakladateľom ale aj otcom tohto námorníctva. Do ktoré priniesol zvyky vtedajšiu modernizáciu ale aj sily a slávu.

námorníctvo Ruskej federácie
námorníctvo Ruskej federácie

Terajšie Ruské námorníctvo sa skladá z:

 • severnej flotily,
 • ruskej tichomorskej flotily,
 • ruskej flotily Čierneho mora,
 • ruskej baltskej flotily,
 • ruskej kaspickej flotily.

Niektorý zdroje uvádzajú že sa jedná najme o zloženie sovietskych lodí, ktoré sú modernizované. Avšak Ruské námorníctvo prešlo rozsiahlou modernizáciou medzi rokmi 2015 až 2018, ktorá stále trvá.
Investícia do námorníctva bola 4,9 miliárd rubľov. Čo bola najväčšia investícia za čias Sovietskeho zväzu a dnešného Ruska.

Námorníctvo sa vyrovnalo jadrovému programu a dnes sa môže pýšiť ako najsilnejšie námorníctvo na svete. Ešte pred pár rokmi bolo na 2,3 pozícii. No dnes je na prvej aj vďaka tomu že sa vytvorila rada stredných bojových lodí, ktoré dokážu rýchlo manévrovať, byť neskutočné smrtiace ale najem dokážu odolávať aj Americkému námorníctvu. Ktoré dnes prežíva vysokú úpadok a problém s údržbou, renováciou a financovaním.

 

Raketové vojska strategického určenia

Raketové vojska strategického určenia
Raketové vojska strategického určenia – Ruská armáda

 

Toto je čerešnička na torte Ruskej armády. Je to najvýznamnejší orgán Ruskej armády. pretože tieto zbrane dokážu zničiť akéhokoľvek nepriateľa na planéte. A to bez akýchkoľvek problémov, bez toho aby čo len jediný ruských vojak musel opustil hranice svojho štátu.

Tento orgán zabezpečuje dominanciu Ruskej armády na svete. A najme jej prvú priečku medzi najsilnejšími armádami na svete. Žiadna armáda na svete nedokáže vyvinúť silnejšou ofenzívu, obranu než práve Raketová vojska strategického určenia Ruskej federácie.

 

Tieto sily sú označované aj ako raketové sily Ruskej federácie pod označení RVSN RF.
Patria pod pobočku Ruských ozbrojených síl tak ako zvyšné jednotky ruskej armády. A tieto ozbrojené sily riadia ruské pozemné medzikontinentálne balistické strely tiež známe pod skratkou ICBM.

 

Ruské raketové vojska strategického určenia
Ruské raketové vojska strategického určenia

Tento armádny orgán nieje novinkou. Pod označením RVSN bol vytvorený ešte za čias sovietskych ozbrojených síl. Ale po skončená ZSSR v roku 1991 sa k moci dostal Jelcin, ktorý nariadil prechod pod nový názov a to “strategické raketové jednotky.

 

Tieto sily za čias minulého storočia v ZSSR boli vytvorené dňa 17. decembra 1959. A to ako odpoveď na možnú inváziu do Sovietskeho zväzu, ktorý potreboval mať opatrenie a poistku proti západu.
Ako vidieť západ sa stále bojí tohto raketového vojska a ich nesmierne silných zbraní.

Dnešné Ruské raketové vojsko je desiatky rokov vývoji pred západom. Toto vyhlásenie dali západné štruktúry nie len Ruské orgány. Preto západ nemôže nedokáže nejako ohroziť suverenitu Ruskej federácie.

Tieto raketové systémy boli za čias ZSSR odovzdané aj námorníctvu ako tomu je aj dnes. Čiže preto je taktiež námorníctvu Ruskej federácie najsilnejšie na svete.

 

Vzdušno-výsadkové vojska

Vzdušno-výsadkové vojska
Vzdušno-výsadkové vojska

Označované ako Ruské výsadkové jednotky pod známym označením VDV (Воздушно-десантные войска России).
Ako väčšina útvarov v Ruskej armáde aj táto vznika pred druhou svetovou vojnou. A to na príkaz komunistov. Najprv išlo o štandardné počty a sily v týchto vojskách. No druhá svetová vojna si žiada navýšiť stavy a tak po roku 1945 to bola najväčšia letecké sila na svete. Ktorá mala desattisíce vojsk a dokázala svoje operácie uskutočňovať na každom kúsku planéty.

Vtedy sa ešte skladala z Bieloruských vojsk a s Ukrajinských vojsk. Avšak po rozpade prišla o tieto vojská a do dnes sa skladá čisto s Ruských jednotiek.

V prípade ak by sa rusko zapojilo do intervencií alebo do nejakých susedných sporov. Bola by práve táto jednotka významov dopravnou stanicou ruskej milície.

 

História Ruskej armády – Ruská armáda

To čo neodmysliteľne patrí k Ruskej armáde je jej história a večná sláva.
Po 2 sv. vojne sa stali sovietske ozbrojené sily najväčšia na svete a znamenali rešpekt pre akúkoľvek alianciu na svete. USA nedokázalo zabrániť tlaku Ruských vojsk a preto taktiež masívne zbrojili.
No nedokázali sa ani za účasti spojencov vyrovnať Zväzu sovietskych socialistických republík (Союз Советских Социалистических Республик) – federatívny socialistický zväzový štát.

OSN (Organizácia spojených národov, anglicky: United Nations Organisation, fancúzky: Organisation des Nations Unies ). OSN tento zväz považovala za samostatný kontinent. A to najme pre jeho gigantickú rozlohu.

 

História Ruskej armády
História Ruskej armády – Ruská armáda

Avšak po čase prišiel úpadok a nastala recesia zväzu. Obrovské zbrojenie bolo problémov pre ZSSR a tak nastali vážne problémy. Samozrejme prišli aj útlmy, kedy sa robili takzvané “brzdiace akcie” čo boli vzájomné dohody Sovietskeho zväzu a západu o odzbrojovaní.

Avšak západu to ako vždy nestačilo za začal robiť agresívnu politiky proti zväzu. Regan (Ronald Wilson Reagan) v 80. rokoch navýšil armádny rozpočet USA a tak prispel k politike, ktorá finančne vyčerpala vtedajší zväz. Aspoň podľa uvedených zdrojov. Samozrejme to neboli len tieto problémy. Mohli to byť vážnejšie alebo práve naopak viacero menších problémov čo spôsobili kolaps a napokon rozpad ZSSR.

Ako vieme históriu píšu víťazi, takže nie vždy sa môžeme spoliehať na 100% pravdu dnešných historických zápisov. Avšak čo s istotou vieme že Ruska bolo za účasti Amerického agenta Borisa N. Jelcina v rozklade.

 

Toto všetko sa zmenilo po príchode nového prezidenta Vladimira Vladimiroviča Putina (Влади́мир Влади́мирович Пу́тин), ktorý priniesol ruskému národu nový nádych.

Ako prezidentovi sú mu priamo podradené vojenské jednotky ozbrojených síl Ruska a preto je ich hlavným nadriadeným. Vladimír V. Putin si uvedomoval že ruská armáda potrebuje modernizáciu a to rozsiahlu.
Preto sa začala modernizácia v roku 2008 čiže rok po tom čo do úradu Putin nastúpil.

Počas tejto modernizácie sa zamerali najme na ponorky a menších lodí, ktoré sú určené na obrané účely. Po čase sa však (stále v roku 2008) najvyšší ruský predstavitelia rozhodli že proces modernizácie sa rapídne urýchli. Dôvodom boli nedostatky ale najme vytvorenie modernej a najlepšej armády na svete. Čo sa im aj podarilo.

Rusko dnes oplýva zbraňami, ktoré žiaden iný štát nevlastní. A preto je aj jeho armáda najsilnejšia na svete.

 

Avšak prečo ide o najsilnejšiu armádu na svete?

Nieje to dávno čo som písal o tom čo spravil Putin pre Rusko. A v tom článku na tejto stránke som opísal najmodernejšie armádne systémy, ktoré vlastní len Ruská federácia.

 

RS-28 Sarmat

Ide o najme silné systémy balistických rakiet, ktoré dokážu z Ruského územia dostreliť na každý bod na planéte. Práve táto vlastnosť z nich robí primárnu hrozbu pre akýkoľvek štát na svete. A samozrejme nie len to. Dokážu letieť stovky až tisíce kilometrov, niesť jadrové zbrane, automaticky hacknúť prípadné hrozby pre ich určenie. To znamená že elektronicky nabúrajú možné rakety, ktoré ich aj tak nemajú nemajú šancu zastihnúť. Taktiež dokážu vypúšťať falošné ciele ak by ich náhodou nejaké raketa zastihla.

 

Dokážu inteligentne obchádzať radarové systémy bez povšimnutia. A s presnosťou niekoľkých desiatok centimetrov zasiahnúť cieľ. Tieto systémy sa nazývajú Sarmat 24 (anglické označenie: satan1, satan2).

Takéto systémy nemá žiadny iný štát, preto nieje možné viesť vojnu voči Ruskej federácií.

Avšak aké tromfy má Ruská armáda v rukáve?

To čo som uviedol vyššie nieje všetko a Rusko disponuje systémami a zbraňami oveľa sofistikovanejšími.
Veľmi dokonalou a účinnou zbraňou Ruska je ponorka Poseidon, Avangard, Samrat 24, Kinzhal a Burevestnik.

 

Poseidon

Už samotný názov hovorí o jej veľkosti a nebezpečiu, ktoré predstavuje. Je to unikátna zbraň, ktorú ako iné nemá nikto. Nepozorovane dokáže cestovať po celom svete a nosiť jadrové zbrane. Preto je nesmierne nebezpečná. Dokáže bez pozorovania prejsť k Japonsku, USA, Nemecku a k Južnej Amerike a zničiť čokoľvek čo jej skríži cestu.

Jadrové zbrane sú zárukou úspechu a fatálnych strát súpera.

 

Avangard

Jedná sa o špičkovú zbraň ruskej vojenskej techniky. Je to Hypersonická zbraň strategického určenia. Je vystrelená do kozmu alebo do stratosféry za pomoci rakety a následne sa odpojí aj nádrže a letí za cieľom.

Inteligentne komunikuje s ruskými satelitmi, ktoré jej odovzdávajú informácie o protivzdušných systémoch nepriateľa, ktorý sa dokáže vopred vyhnúť a tak maximalizovať svoj cieľ.
Je vyvinutá z vysoko kvalitného kompozitného materiálu, ktorý jej zaručuje dokonalé vlastnosti letu. A ani pri vysokých teplotách trenia vzduchu o jej povrch. Ju nedokáže ani pri x-tej rýchlosti nič poškodiť.

 

 

Kh-47M2 Kinzhal

Sú to nosné rakety z dosahom 2 000 kilometrov a s vysokou rýchlosťou. Kdeže taktiež ako Avangard partia do sekcie hypersonických rakiet. Dokážu letieť rýchlosťou 2 600 kilometrov za hodinu.

Sú to nezastaviteľné zbrane a taktiež ako Avangard komunikujú z ruskými satelitmi, ktoré im poskytujú umiestnenie balistických rakiet, vzdušných obranných systémov nepriateľa. Systém týchto rakiet taktiež aj ako systémy Avangard a RS – 28 Sarmat dokážu kopírovať hranice a tak nenarúšať letovú zónu iných krajín.

 

Preto si Rusko nemusí žiadať povolenie na prelet ako to žiadajú od nás takzvaný spojenci z USA.

 

Burevestnik

Označenie 9M730 ‘Burevestnik”.

Bez problémov sa môžu pohybovať pod vodou a tým pádom v celom oceáne a bez pozorovania sa objaviť kdekoľvek. Dokážu inteligentne obchádzať radarové systémy bez povšimnutia.
Jej výhoda je samozrejme aj to že má jadrový pohon takže dokáže letieť veľmi rýchlo.
Rusi zaradili do tejto rakety “perpetu mobile”, takže si rakety za pomoci jadrového pohonu dokáže sama vyrábať energiu. A tak teoreticky dokáže letieť nekonečne dlho.

Samozrejme tak isto ako predchádzajúce systémy dokáže aj táto raketa úspešne obchádzať raketovú vzdušnú obranu nepriateľa. Ale taktiež dokáže kopírovať zemský povrch a pohybovať sa veľmi nízko čím je takmer vôbec nezastihnuteľná. Ale najme ju pri nízkej letovej výške nemôžu zamerať radary.

Ruský laser

Vedenie Ruskej armády bližšie nešpecifikovalo túto novú zbraň Ruskej Armády. Avšak vie sa že je ju možné použiť na obranu voči raketám stredného a dlhého doletu.
Je to efektívna a veľmi prsná zbraň na ničenie rakiet ale zrejme je ju možné použiť aj na tanky alebo stíhačky.
Avšak ak vedenie Ruskej armády bližšie nešpecifikuje túto zbraň.

Tak zatiaľ máme len dohady a teórie.

Karuša

Je to zbraň na ničenie dronov, ktorej údaje sa nám nepodarilo získať.
Avšak vyzerá to podobne ako Katuša avšak namiesto rakiet ma na svojej “korbe” parabolu. Čiže oválny disk, ktorý vysiela rušivé signály.
Takto táto zbraň ničí drony ale taktiež dokáže prerušiť ich kontakt z príslušníkom cudzej armády ktorý tento dron ovláda. A nasmerovať dron iným smerom.

Veľmi efektívna zbraň proti Americkým dronom, ktoré sú podľa médií tak dokonalé. No proti tejto zbrani nemajú žiadnu šancu.

S-500

Nové Ruské systémy protivzdušnej obrany, ktoré dokážu zamerať a zostreliť všetko čo dnes poznáme.

Sú to systémy štvrtej generácie, ktoré sú vyvíjané ešte od čias socializmu a prešli etapami a vývojom v modeloch S-200, S-300, S-400, S-500.
Napríklad taký systém S-300 je stále nadštandard, ktorý dokáže obrániť akýkoľvek objekt pred útokom balistických rakiet alebo útokom stíhacích systémov.

https://www.youtube.com/watch?v=yh_jOfwZFag

Samozrejme Ruská armáda pokračuje vo vývoji a pracuje na moderných autonómnych systémoch, ktoré sú inteligentné a dokážu útočiť samé alebo sú riadené na diaľku. Nižšie vo videách si môžete pozrieť simulácie týchto strojov, ktoré už sú vo výbave Ruskej armády.

Nové systémy Ruskej armády:

K tomuto sa asi netreba vyjadrovať. Stačí si pozrieť nižšie uvedené video a máte hneď jasné čoho je schopný Ruská armáda na fronte.
Ide o najnovší systém, ktorý dokáže trocha viac vecí než je uvedené vo videu. Odporúčam vám, si ho pozrieť.

 

Skorpion – Ruská Armáda

Takže nový autonómny tank riadený na diaľku. Je to špička Ruskej armádnej techniky a tento tank je určený na mestské neprístupné lokality ale taktiež vhodný na front.

Ako môžete vidieť vo videu tento tank prekoná akúkoľvek pozemný terén. A to vďaka kolesám, ktoré unesú vysokú nosnosť a dokážu odolávať menším bombám ale taktiež odolné voči strelám. Taktiež vďaka týmto kolesám sa môže bez problémov pohybovať v 360 stupňovom uhle.

Jeho pancier mu dovolí prebúrať steny domov a bytov.
Vďaka praktickému elektromotoru dokáže isť rýchlosťou 58 kilometrov za hodinu.

 

Vďaka inteligentnému systému dokáže zameriavať a zaznamenávať zvuky a tým pádom identifikovať zbrane, ktoré naň útočia. Podľa toho dokáže zhodnotiť stupeň nebezpečenstva a postupne ničiť nepriateľov.
tento systém zaznamenáva zvuk z uhla 360 a dokáže tak systém rýchlejšia zamerať protivníka.
Taktiež rozoznáva akustiku zvuku rôznych zbraní cez pištole až po bazuky.

 

Oči tohto tanku tvorí pätnásť kamier, ktoré majú v sebe novú technológiu. V prípade poškodenia dokážu meniť o objektívy kamery a tak mať vždy jasné zorné pole.
Ich výhodou je aj skenovanie budov a okolia. Takže môžu hravo zamerať protivníka

Hlavnú zbraň tvoria dve “kalašnikovi” o ráže 7,62 mm a taktiež 3 druhy granátov. V zdanej časti má tank rakety s ktorými dokáže zameriavať nepriateľské tanky, helikoptéry a iné objekty. Je tam 21 kusov týchto rakiet.

Pancier tanku tvorí kombinácia kompozitných a keramických častí.

 

V prípade zranenia ruských vojakov dokáže tento tank deportovať jedného člena vo svojom takzvanej prívesnej časti.

 

 Ruská armáda záver:

Či už ste “pro Americký” alebo inak vojensky naladení. Musíte uznať že s takouto extrémne modernou armádou ste sa ešte nestretli.
Nieje možno bojovať proti takejto armáde proti, ktorej západ a aj Ázia zaostávajú roky. A v niektorých segmentoch až desiatky rokov. Americká armáda má problém s technickou stránkou ich zbraní a systémov a taktiež problém s financovaním ich armády.

Rusko naopak silnom modernizovala svoje systémy a celkovo armádu. A dokázalo že je najlepšou, najmodernejšou, najsilnejšiu a najvyspelejšou armádou sveta.

 


Zdroj:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ozbrojen%C3%A9_sily_Ruskej_feder%C3%A1cie
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Armed_Forces
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Aerospace_Defence_Forces
https://sk.wikipedia.org/wiki/Boris_Nikolajevi%C4%8D_Je%C4%BEcin
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Space_Forces
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Navy
https://en.wikipedia.org/wiki/Strategic_Missile_Troops
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Airborne_Troops
https://sk.wikipedia.org/wiki/Sovietsky_zv%C3%A4z
https://sk.wikipedia.org/wiki/Organiz%C3%A1cia_Spojen%C3%BDch_n%C3%A1rodov
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ronald_Reagan


Foto:
https://unsplash.com/search/photos/russia
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ozbrojen%C3%A9_sily_Ruskej_feder%C3%A1cie
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Armed_Forceshttps://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Aerospace_Defence_Forces
https://sk.wikipedia.org/wiki/Boris_Nikolajevi%C4%8D_Je%C4%BEcin
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Space_Forces
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Navy
https://en.wikipedia.org/wiki/Strategic_Missile_Troopshttps://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Airborne_Troops
https://sk.wikipedia.org/wiki/Sovietsky_zv%C3%A4z
https://sk.wikipedia.org/wiki/Organiz%C3%A1cia_Spojen%C3%BDch_n%C3%A1rodov

PODPORTE NAŠU PRÁCU

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Posledné články

Nvotová pre Ficové videa nemohla zaspať! “Fico s Kaliňákom patria do basy! Nezabúdajme na Jána a Martinu, musíme Slovensko zbaviť…”

Nvotová pre Ficové videa nemohla zaspať! "Fico s Kaliňákom patria do basy! Nezabúdajme na Jána a Martinu, musíme Slovensko zbaviť..."„Keď som to videla, nemohla...

Nadišiel Ficov deň zúčtovania?! “Právoplatne odsúdený zločinec Lipšic a Daňový podvodník Matovič robia ŠTBácky štát…”

Fico stratil trpezlivosť! "Právoplatne odsúdený zločinec Lipšic a Daňový podvodník Matovič robia ŠTBácky štát..."Opozičný poslanec a líder strany SMER-SD Robert Fico poukázal na aktuálnu...

Slováci bez rúšok ZABLOKOVALI predajňu Lidl! Po príchode polície nastalo PEKLO…

Slováci bez rúšok ZABLOKOVALI predajňu Lidl! Po príchode polície nastalo PEKLO!Na videu je zreteľne vidieť, že kupujúci sú bez rúška. Do LIDLu v Prievidzi...

Mičovský do očí nespokojnému Slovákovi: “Európska únia je naša rodina! Spolupráca je vždy viac ako rozdeľovanie…”

Mičovský do očí nespokojnému Slovákovi: "Európska únia je naša rodina! Spolupráca je vždy viac ako rozdeľovanie..."Bývalý minister Mičovský sa nebál odpovedať aktivistom a poukázal...

Sulik skoro praskol! Slovenka sa ho pred parlamentom spýtala prečo predal Slovensko Európskej únii… (video)

Sulik skoro praskol! Slovenka sa ho pred parlamentom spýtala prečo predal Slovensko Európskej únii... (video)Minister Hospodárstva Richard Sulik sa rozhodol viesť konštruktívny dialóg s...