štvrtok, 27 januára, 2022

Prezidentským Kandidátom Smeru má byť známa tvár kto je to?

Posledné články

Prezidentským Kandidátom Smeru má byť známa tvár kto je to?

Prezidentským Kandidátom Smeru má byť známa tvár kto je to?
Prezidentským Kandidátom Smeru má byť známa tvár kto je to?

Rok prezidentských volieb

Rok 2019 bude rokom prezidentských volieb, ktoré budú tentokrát naozaj pestré. Medzi kandidátmi sa objavia naozaj zaujímavé mená, ktoré budú bojovať o post prezidenta Slovenskej republiky. Jeden z prvých pravicových mien je na billboardoch už od leta. Nezávislí kandidát a zakladateľ strany SaS postupne míňa na kampaň astronomických 500 tisíc eur. Práve Robert Mistrík patrí medzi pravicovo orientovaných ľudí a tak isto jeden z eurooptimistov. Pravica však bude mať na výber z mnohá mien. To môže aj pravici poškodiť, pretože sa hlasi rozmiestnia medzi mnoho kandidátov.

Pestré Prezidentské voľby?

Medzi pravicové mená budú spolu s Mistríkom bojovať Čaputová alebo aj František Mikloško. Práve pre Andreja Kisku je táto trojica veľmi dôležitá a dokonca ich pasuje aj za favoritov. Favoritom alternatívy je najvyšší sudca Štefan Harabin. Práve Harabin patrí medzi najviac kontroverzné osobnosti pre mainstream. Harabin bude dlhodobo ležať v žalúdku Bratislavskej kaviarni, pretože jeho razantnosť a kritickosť jednotlivých politických mien z rôzneho spektra je razantné. Práve Harabin nepozerá či je politik pravičiar alebo ľavičiar.

U Harabina rozhoduje pravda. Ďalšími kandidátmi sú Béla Bugár či Marian Kotleba. Netreba zabúdať ani na populárneho politológa Eduarda Chmelára, ktorý sa taktiež rozhodol kandidovať.  Kandidáta zatiaľ nepreukázali Oľano ale taktiež ani SNS. Na druhej strane sa špekuluje, že za kandidáta zo strany SNS by mohol kandidovať Andrej Danko.

Ani SMER-SD dlhodobo nedával možného kandidáta. Dlhodobo sa však hovorilo o Miroslavovy Lajčákovi, ktorý by bol naozaj veľkým favoritom podľa prieskumov. Otáznne by však bolo či kvôli paktu OSN by Lajčák nestratil dôležité percentá. Lajčák však dlhodobo odmietal kandidatúru za prezidenta.

Prezidentským Kandidátom Smeru má byť známa tvár kto je to?

Ďalšie významne meno však ponuku neodmieta práve naopak. Pre Smer sa tak má Maroš Šefčovič stať kandidátom číslo 1. Súčasný Eurokomisár tak môže zamiešať naozaj karty v prezidentských voľbách

„Vždy som robil maximum pre to, aby Slovensko vyniklo ako úspešná moderná krajina. Záleží mi na jeho budúcnosti, a preto je prirodzené, že s plnou vážnosťou som si vypočul aj ponuku kandidovať od strany Smer,“ potvrdil informáciu Denníku N Šefčovič s tým, že potrebuje istý čas na rozhodnutie.

„Verím, že je pochopiteľné, že potrebujem čas dôsledne zvážiť všetky aspekty takejto ponuky, a to netrvá deň ani dva,“ povedal Šefčovič pre Denník N.

zdroj: https://domov.sme.sk/c/22024179/kandidatom-smeru-na-prezidenta-ma-byt-sefcovic-ficovu-ponuku-neodmietol.html

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články