streda, 1 decembra, 2021

Podľa Porošenka je Ukrajina východným krídlom NATO

Posledné články

Ukrajinský prezident a „cukríkový“ magnát Petro Porošenko zavítal na svoje prvé americké turné. Zúčastnil sa prehliadky Pobrežnej Stráže v Baltimore. Porošenko poukázal na svoju pravú pro-západnú tvár a v prejave nielen ďakoval Americkým spojencom ale taktiež vyhlásil, že Ukrajina je východným krídlom NATO.

Po ukončení priateľských vzťahov Ukrajiny z Ruskom sa Porošenko musí zaliečať inej „veľmoci“, ktorá by Ukrajinu prijala z otvorenou náručou. Práve konflikt na Donbase rozpútal vzťahy medzi Ruskom a Ukrajinou na toľko, že sa jednotlivé štáty svojimi partnerskými dohodami postupne rozchádzajú (sám Porošenko podpísal zmluvu ohľadom ukončenia vzťahov).

Na druhej strane netreba zabúdať, že na Ukrajine nie je len veľká korupcia ale taktiež aj masívna propaganda, ktorá neustále špiní Ruskú Federáciu prakticky zo všetkého. Nenávisť proti Rusku je predovšetkým v západnej Ukrajine Lvovskej oblasti. Kde v súčasnosti zakázali Ruské filmy, knihy či piesne. Silný partner sa teda zmenil na nepriateľa štátu číslo 1.

Ukrajina už dlhodobo podlieha masívnej majdanizácii a už v roku 2004 ( prezident Juščenko) to „smrdelo“ neziskovými organizáciami. Ak si spomeniete oranžovú revolúciu a kriticky pouvažujete nad vecou je jasné, že Juščenko bol lepším Európskym partnerom ako protikandidát Janukovič ( bol priklonený viac k Rusku ).

Voľby vtedy vyhral Janukovič. Po neústupnej Oranžovej revolúcii ľudia hlásali po repeté voľbách ( voľby boli že vraj zmarené rôznymi machináciami Janukoviča, ktorý napokon aj vyhral). Došlo k spomínanému „repeté“ a prozápadný kandidát to vyhral. Aj vďaka kvalitnej kampani, ktorá pravdepodobne nešla z jeho „vreciek“. Už vtedy bola Ukrajina viac naklonená k západnej sfére.

Po konfliktoch sa však Ruské vzťahy s Ukrajinou úplne rozišli. Ukrajina a Rusko boli veľmi silnými partnermi a týmto viazaním s USA sa Ukrajina snaží nájsť si ďalšiu silnú a tolerantnú krajinu (k jej dlhom, korupcii a prispievaniu „milodarov“) .  Porošenko na návšteve základní Pobrežnej stráže vyzdvihol jej pripravenosť:

„mimoriadny význam odovzdania dvoch lodí pobrežnej stráže triedy Island, ktoré Spojené štáty darovali Ukrajine.“ Informovala o tom tlačová služba prezidenta Ukrajiny. Viaceré ukrajinské média citujú niektoré pasáže z prejavu Porošenka na vojenskej základne v americkom Baltimore.

„Ukrajina de facto je východným krídlom NATO. Odovzdanie dvoch lodí pobrežnej stráže Ukrajine je dobrým gestom podpory spolupráce v oblasti obrany medzi našimi krajinami,“ Dodal, že toto gesto je potvrdením toho, aký význam má Ukrajina pre, ako zdôraznil, „budúcnosť celého slobodného sveta.“

https://www.youtube.com/watch?v=v9-sCASt4oQ

Extrémne ukrajinské nacionalistické cítenie motivované nenávistnou propagandou proti Rusku môže byť hrozbou nie len pre samotnú krajinu . Toto cítenie môže postupom vytvoriť akúsi „vyššiu“ zlobu a „atak“ voči Ruskej federácii. Konflikt na Donbase sa postupnou agresiou západnej propagandy môže zmeniť na Svetovú vojnu

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/petro-porosenko-v-usa-vyhlasil-ze-ukrajina-je-vychodnym-kridlom-nato/1534994

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články