streda, 1 decembra, 2021

Pil v skutočnosti Boris Jeľcin?

Posledné články

Pil v skutočnosti Boris Jeľcin?

Pil alebo nepil ?
Pil alebo nepil ?

Boris Jeľcin bol osobnosťou, ktorú si ľudia nebudú pamätať hrdinskými činmi ale alkoholovým opojením, ktoré bolo niekedy až šokujúce. Jelcin ako pravý Rus miloval vodku. Na druhej strane, keď začal jednoducho nevedel prestať.

Najprv radostná nálada potom vulgárnosť

Najlepšie poznali prezidenta jeho najbližší. Bývalí šéf Jelcinovej ochranky komentoval aký v skutočnosti bol prezident.

„Vždy som cítil, že radostná nálada Jelcina začala prerastať do vulgárneho veselia, ktoré nedokázal ovládať“

Jelzin bol týmto spôsobom showmanom, ktorý bol smiešny celému svetu. Jelzin bol niekedy nielen Showmanom ale ochranka sa nad jeho správaním poriadne zapotila. V septembri 1989 opitý Jelcin spadol z mosta do rieky. Samotný šéf ochranky o zachránil pred nebezpečenstvom utopenia.

Predsa schopnosti opitého človeka naznačovali, že prezident nebude schopný plávať. Hovorí sa aj o jeho „ťažkom“ alkoholickom opojení v USA. Podľa niektorých Jelcin behal opitý v  trenírkach pred Bielym Domom. Či je toto pravdou alebo len obyčajný mýtus to sa nikto nedozvie. Dokumentárne zábery, ktoré mali poukázať Jelcina v USA zdokumentovali nadmerne ťažkú chôdzu, ktorá značila ďalšie silné alkoholické opojenie lídra Ruska. Práve chabá koordinácia bola ukážkou, že toto lieky na spanie nebudú ( aj keď to Jelcin tvrdil)

Riedená vodka nepomohla

Šéf Jelzinovej ochranky sa z veľkou pravdepodobnosťou nemohol pozerať na šialenú pijatiku Borisa Jelcina. V srdci dobrý muž mal problém s alkoholom, ktorý bol samozrejmosťou aj pri spiatočnej ceste z Washingtonu. Koržakov mu niekedy (ak to prezident nevidel) riedil vodku aby Jelcin nepodliehal opitosti. Nie vždy sa však podaril čin Koržakova. Na jednej s ciest do Írska sa Jelcin tak „unavil“, že z lietadla nemohol ani vystúpiť.

Jelzin ako dirigent ?

Boris Jelcin sa stal jedno krátke obdobie aj dirigentom. Práve v roku 1994 sa Jelzin zúčastnil vyprevádzania Ruských vojakov z územia Nemecka. Jelzin v dobrej nálade a v emočnom rozpoložení sa rozhodol, že od diriguje vojenský orchester sám. Dirigent už zrazu nemal ani paličky (vytrhol ich Jelzin), ktorými Ruský prezident už dirigoval vojenský orchester.

Princezná Viktoria si mala zobrať Jelcinovho vicepremiéra

Jelcin v alkoholickom opojení pokračoval. Nevadila mu ani recepcia. Po následnom ďalšom opileckom „výlete“ žartoval Jelcin s princeznou Viktóriou a ponúkal jej za ženícha jeho vicepremiéra. Vtipkovanie bývalého prezidenta vzbudilo obrovskú vlnu kritiky a pohoršenia.

Jelcin mal choré srdce

Po náročnej operácii mu doktori v žiadnom prípade neodporúčali piť alkohol. Predovšetkým vodku, ktorá bola pre Jelcina života-budičom. Jelzin teda prešiel na červené víno, ktoré si doprial až do svojej smrti.

zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/222748-silni-sveta-mali-tiez-slabost-pre-alkohol/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články