nedeľa, 5 decembra, 2021

Pápež František vyzýva po väčšej tolerancii voči utečencom

Posledné články

Pápež František vyzýva po väčšej tolerancii voči utečencom

František sa obáva populizmu
František sa obáva populizmu

Pápež dlhodobo zastáva ilegálnu imigráciu. Dokonca Europu prirovnal k neplodnej Sare, ktorá imigrantov potrebuje. Zatiaľ čo Európska únia postupne stráca rovnováhu v riešeni ilegálnej imigrácie.

Pápež vyzýva ľudí k vzájomnej tolerancii voči utečencom. Je paradoxom, že štát Vatikán v súčasnej dobe pod svoje krídla nezobral ani jedného ilegálneho prisťahovalca. Pápežové slová o populizme a vzájomnej tolerancii sme si mohi vypočiť na audiencii v patristickom inštitúte Augustinianum v Ríme. V inštitúte František odpovedal na otázky.

Pápež František poukazuje na hrôzy Adolfa Hitlera

Súčasnú ilegálnu imigráciu František porovnáva z hrôzami Adolfa Hitlera. Práve populizmus je podľa Františka škodlivý. Je však nereálne veriť stále, že ilegálna imigrácia voľnou otvorenosťou tento systém vyrieši. Mená ako Salvini, Orbán či Le Pen sú nočnou morou všetkých socialno-liberálnych lídrov, ktorý si s problémom ilegálnej migrácie nevedia dať rady. Opačná názorovosť ochrany územia a štátu sa súčasným lídrom nepáči a považujú slová druhej strany za populistické, xenofobne a rasistické. Tákýto líder za otvorenú migráciu je aj súčasný Pápež František.

Biblia nás učí prívetivosti k migrantom

Pápež na audiencii s prekvapením rozprával aj o stanovení určitých limitov ohľadom prisťahovalectva.

„Z tohto dôvodu je dôležité, aby sa na riešení tohto problému dohodla celá Európa a aby krajiny v prvej línii ako Grécko, Španielsko a Taliansko neboli neprimerane zasiahnuté utečeneckou krízou,“ oznámil František

https://www.youtube.com/watch?v=gUPEbeb-vxI

Viac migrantov

Súčasná ilegálna imigrácia naozaj odpája názorovosť krajín a môže priniesť skutočné skryté problémy. Týmto problémom sa môžu oslabiť hlavne dobré vzťahy jednotlivých krajín. Príkladom je Madarsko, ktoré neústupnou politikou Orbana čelí vlne kritiky od súčasných lídrov Európskej únie

Tlak na súčasných lídrov je obrovský. Macron má historicky najnižšie preferencie a Merkelovej to taktiež nie je jedno. Netreba však zabúdať aj na voľby do Európskeho parlamentu.

Tam sa práve ukáže hlas ľudu či stále dôverujú súčasným neefektívnym lídrom v riešení závažného problému. Bude to zmena ? Alebo bude EU ešte viac solidárnejšia, jednotnejšia a odlišné názory budú trestané ?  

https://www.youtube.com/watch?v=1KyU56A3X6o&t=2s

Populista Salvini ?

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/papez-vyzval-k-tolerancii-voci-utecencom-a-varoval-pred-populizmom, https://svet.sme.sk/c/20944890/papez-frantisek-upozornil-na-nebezpecenstvo-populizmu.html

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články