streda, 1 decembra, 2021

Odignorovala Zemana? Blaha urobil krok, na ktory sa Čaputová nezmohla: „Stredná Európa Vás potrebuje! Želám vám skoré uzdravenie…

Posledné články

Odignorovala Zemana? Blaha urobil krok, na ktory sa Čaputová nezmohla: „Stredná Európa Vás potrebuje! Želám vám skoré uzdravenie…

Zdroj: Foto N – Tomáš Benedikovič (Čaputová), TASR/AP (Zeman)

Vážený pán prezident Českej republiky Miloš Zeman,

s veľkým znepokojením sme prijali správu, že sa nachádzate vo vážnom zdravotnom stave v nemocnici.

Dovoľte, aby som Vám v mene drvivej väčšiny Slovákov zaželal skoré uzdravenie. Česko Vás potrebuje a Slovensko Vám drží palce.

Je mi veľmi ľúto, že prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová nemá v sebe ani toľko slušnosti, aby Vám v mene Slovákov verejne zaželala veľa síl v takejto ťažkej životnej chvíli.

Odkedy u nás zmarila referendum, ľudia na Slovensku už od pani Čaputovej nemajú žiadne očakávania, ale keď už si na svoju sociálnu sieť dokáže vešať fotky s frajerom, možno by si mohla nájsť čas aspoň na krátky odkaz spolupatričnosti voči hlave nášho bratského národa. Asi chceme príliš.

Ak to nedokáže ona, prosím, prijmite slová úcty a rešpektu od nás. Verím, že hovorím za obrovskú väčšinu slovenského národa, keď vyjadrujem hlbokú ľútosť nad nenávisťou, ktorú voči Vám aj v tejto situácii šíri neoliberálna tlač a takzvaná bratislavská kaviareň.

V časopise Trend, ktorý vlastní kontroverzná finančná skupina Penta, prepojená na súčasnú vládu, sme sa dokonca dočítali, že ste „odkväcol“ a slovenskí liberáli sa na tom náramne zabávajú.

Nemajú žiadnu úctu pred šedinami, nemajú žiadnu úctu pred ničím. Chýba im pokora, chýba im srdce.

Keby si ich milovaná Zuzana Čaputová vyvrtla členok, tak by ronili krokodílie slzy a organizovali celoštátne zbierky. Ale keď je vo vážnom zdravotnom stave štátnik zo susedného Česka, nevedia prejaviť ani elementárnu úctu.

Keď oprávnene kritizujeme slovenskú prezidentku, tak to považujú za útok proti svetovému ženstvu, iba preto, že je žena.

Ale keď oni bezcitne kopú do starších ľudí kvôli ich zdravotným problémom, považujú to za legitímnu zábavu. Ako keby si starší ľudia nezaslúžili zvýšenú ochranu, vďaku a starostlivosť.

Hanbím sa za takýchto úbožiakov a ospravedlňujem sa, pán prezident, že aj takíto bezcitní a nemorálni ľudia žijú medzi nami – v Česku aj na Slovensku.

Keď čítam správy, že českí pravicoví politici sa už nevedia dočkať, kedy sa dostanú k válovom a už teraz chystajú spôsob, ako zneužiť Váš zdravotný stav a čo najskôr Vás zbaviť úradu, rozmýšľam nad tým, či ešte ostala medzi neoliberálnymi elitami aspoň štipka morálky. Ani sicílska mafia voči svojim obetiam obvykle neprejavuje takú mieru arogancie a zloby.

Chápem, že ako hlava štátu ste boli tŕňom v oku americkým posluhovačom a liberálnym slniečkarom. Otvorene ste sa stavali proti migrácii, obhajovali ste národný záujem, rozvíjali priateľské vzťahy s Ruskou federáciou a Čínskou ľudovou republikou…

To všetko sú pre liberálne kaviarne hrdelné zločiny, za ktoré vás globalistické médiá museli nenávidieť. Rovnako ako nás, ľavicových a vlasteneckých politikov na Slovensku.

Vydržali ste obrovský tlak, vydržali ste ho s noblesou a vždy ste svojich protivníkov porazili a vysmiali – ste preto obrovskou inšpiráciou a ostanete ňou navždy. Český národ si Vás váži a rovnako aj my, Slováci.

Želali by sme si, aby sme mali prezidenta, ktorý bude vzdelaný, múdry a skúsený ako Vy. Žiaľ, nemáme to šťastie. Naša prezidentka sa nikdy nezmohla na žiaden väčší intelektuálny výkon než je výber garderób.

A jediný politický akt, ktorým sa zapísala do slovenských dejín, je v tom, že zobrala doráňanému národu poslednú šancu, ako sa zbaviť nenávidenej vlády – zničila našu nádej na referendum.

O to viac vzhliadame do Českej republiky a vážime si výrazné osobnosti ako ste Vy. Osobnosti, ktoré sa vždy riadili záujmami svojho ľudu a nie pokynmi americkej ambasády.

Pevne dúfame, že sa čoskoro uzdravíte, excelencia, náš bratský národ potrebuje silného prezidenta, aby vyvažoval globalistické pravicovo-liberálne sily, ktoré sa tlačia do českej vlády.

My na Slovensku sme takéto šťastie nemali – všetky zložky moci ovládli neoliberálni nevzdelanci, ktorí plnia pokyny západných korporácií a mocností bez akejkoľvek snahy hájiť národný záujem.

Vážený pán prezident Miloš Zeman,

zo Slovenska znie úprimne a od srdca: želáme Vám skoré uzdravenie! Stredná Európa Vás potrebuje.

S úctou,

Ľuboš Blaha
poslanec Národne rady Slovenskej republiky

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články