štvrtok, 27 januára, 2022

Nové Trumpové opatrenia nepotešia ilegálnych imigrantov prečo?

Posledné články

Nové Trumpové opatrenia nepotešia ilegálnych imigrantov prečo?

Nové Trumpové opatrenia nepotešia ilegálnych imigrantov prečo?
Nové Trumpové opatrenia nepotešia ilegálnych imigrantov prečo?

Súčasná ilegálna imigrácia nie je len témou číslo 1 v Európe. Ilegálna migrácia trápi aj USA, ktoré chce rázne proti nelegálnym imigrantom zasiahnuť.

Je to predovšetkým politikou súčasného prezidenta Donalda Trumpa, ktorý je dlhodobo kritickým voči ilegálnym migrantom. USA za jeho vlády dokonca nepodpíše ani kontroverzný migračný pakt OSN, ktorý by mal pomôcť riešiť jednotlivé migračné otázky. USA sa tak pripojilo k ďalším štátom, ktoré si vybrali druhotné smerovanie. Štáty postupne pochopili, že ilegálna migrácia je závažným problémom, ktorý sa absolútne nerieši.

Práve naopak v Európe je migračná otázka otočená naopak. Štáty, ktoré majú iné názory sú trestané. Jedinou možnosťou je momentálne prerozdeľovanie. Európska únia je stále prekvapujúco umelohmotne-solidárna vďaka sociálnym politikom ako je Merkelová či Macron. Rázne kroky za vládnutia socialistov sa v určitosti neudejú. Zmena môže prísť v máji 2019, kedy môže dôjsť k obmene európskych lídrov. Zatiaľ je však známi prístup väčšiny. Práve menšina musí trpieť šialenú otvorenosť Nemecka či Francúzska a jednotlivé príkazy Európskej únie.

Ilegálna migrácia zničila vzťahy jednotlivých krajín. Práve táto problematika rozdelila jednotlivé krajiny. Macron sa vyhráža Eurofondami a Merkelová nevidí možnosť nebezpečenstiev vysokej migračnej vlny. Opačný názor má však Donald Trump, ktorý ešte v kampani negatívne hodnotil nelagálnu imigráciu. Po novom Trump podpísal jednotlivé nariadenia, ktoré určite nepotešia imigrantov. Podľa nových nariadení nebudú môcť migranti získať azyl v USA.

„V našej krajine potrebujeme ľudí, ktorí sem prišli legálne. Tí musia mať prednosť,“ vyhlásil Donald Trump

Nové „Trumpovské“ opatrenia sú zamerané proti tisícom migrantov zo Strednej Ameriky. Práve Stredná Amerika prináša najväčšie prílivy ilegálnej migrácie do Spojených štátov. Ide tak o tisíce žiadostí o azyl. Práve táto problematika trápi tých, ktorí majú skutočne nárok na azyl. Práve tisíce žiadostí spomaľuje udeľovať azyl tým, ktorí do USA prišli oficiálne. Cieľom je predovšetkým prinútiť imigrantov vstupovať výhradne cez hraničné územie.

Či jednotlivé opatrenia pomôžu USA sa dozvieme časom. Je však ukážkou že Ilegálna imigrácia trápi nielen Európu ale taktiež aj USA. Vysoký miera migrácie pokračuje nadalej na celom svete. 

zdroj: https://www.napalete.sk/trump-nelegalni-migranti-nebudu-moct-poziadat-o-azyl/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články