nedeľa, 23 januára, 2022

Nečakaná prosba Pápeža Františka na Vladimira Putina vás prekvapí!

Posledné články

Nečakaná prosba Pápeža Františka na Putina vás prekvapí!

Prezident Putin už po tretíkrát navštívil pápeža Františka

Vladimír Putin a Pápež František diskutovali tento týždeň na rôzne témy. Išlo predovšetkým o situáciu na Ukrajine či v Sýrii. Pápeža taktiež zaujímala situácia vo Venezuele. Ako sa uvádza v tlačovom oddelení Svätej stolice diskusia sa viedla v priateľskom a srdečnom duchu. Obidve strany vyjadrili svoju spokojnosť s rozvojom bilaterálnych vzťahov. Putin a František predovšetkým posilnili vzťahy protokolom o porozumení týkajúcej sa spolupráce medzi detskou nemocnicou Bambino G a detskými nemocnicami Ruskej federácie. František sa tak isto zaujímal o život katolíckej cirkvi v Rusku.

Následne sa František a Putin dotkli problematiky ekológie, ktorá je v súčasnej dobe významnou svetovou témou. Poslednou témou bola diskusia o situácii v Sýrii, Ukrajine a Venezezuele. Túto informáciu uvádza tlačové oddelenie Svätej Stolice.
Schôdza sa konala za zatvorenými dverami v knižnici Apoštolského paláca. Debata medzi Ruským prezidentom a Pápežom trvala viac ako 50 minút.

„V priebehu srdečných rozhovorov obe strany vyjadrili spokojnosť s rozvojom bilaterálnych vzťahov, ktoré sa dodatočne posilnili podpisom, s dnešným dátumom, protokolu o dohode ohľadom spolupráce medzi Nemocnicou Bambino Gesù a pediatrickými nemocnicami Ruskej federácie. Následne sa riešili niektoré dôležité otázky pre život Katolíckej cirkvi v Rusku.

V priebehu konverzácie sa pristavili pri ekologickej otázke i pri niektorých aktuálnych medzinárodných témach, s osobitným odvolaním sa na Sýriu, Ukrajinu a Venezuelu.“ Informovalo Tlačové stredisko Svätej stolice

Nečakaná prosba Pápeža Františka na Putina vás prekvapí!

Pápež po debate následne šokoval Putina, ktorého pri rozlúčke prekvapil slovami, aby sa Ruský prezident za neho modlil. Putin sa mu poďakoval a zhodnotil, že debata s Pápežom bola zaujímavá a dôležitá.

Nečakaná prosba Pápeža Františka na Putina vás prekvapí! Tajne zábery Putina a Františka

Vladimir Putin sa s pápežomm Františkom stretol vo Vatikáne už v roku 2013 a 2015. Išlo tak o 3 Putinovú návštevu

Zdroj: https://www.vaticannews.va/sk/papez/news/2019-07/prezident-putin-uz-po-tretikrat-navstivil-papeza-frantiska.html, https://www.cas.sk/clanok/858618/papez-po-rozhovore-s-ruskym-prezidentom-prekvapil-necakana-prosba-na-putina/

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články