streda, 1 decembra, 2021

NATO usporiada najväčšie vojenské cvičenie za posledné roky

Posledné články

Po ukončení najväčšieho Ruského vojenského cvičenia pod názvom VOSTOK 2018, kde sa zúčastnilo viac ako 300 tisíc vojakov sa NATO rozhodlo „opičiť“ a spraviť najväčšie „západné“ vojenské cvičenie za posledné roky.

Operácia pod názvom Trident Juncture sa uskutoční koncom októbra. Na akcii sa má zúčastniť približne 45 tisíc spojeneckých vojakov (o 155 tisíc menej ako sa zúčastnilo na VOSTOK-u). O vojenskom cvičení z názvom Trident Juncture informoval generálny tajomník NATO Jens Stotenberg.

Na cvičení sa zúčastní 150 bojových lietadiel, 60 lodí a 10-tisíc vozidiel,“ uviedol Stoltenberg pred novinármi v bruselskom sídle Aliancie.

Jens Stotenberg upozorni všetkých zúčastnených novinárov, že cvičenie v žiadnom prípade namierené proti žiadnej krajine. Z veľkou pravdepodobnosťou tým myslel Ruskú Federáciu, ktorá podľa jeho slov dostala pozvánku, aby na manévre poslala pozorovateľov.

Po dvoch mesiacoch od Ruského VOSTOKU tak môžeme očakávať dalšie masívne vojenské cvičenie zo strany západu.

Zdroj: http://www.infovojna.sk/article/nato-usporiada-najvacsie-vojenske-cvicenie-od-konca-studenej-vojny

 

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články