nedeľa, 23 januára, 2022

Napísala Monika Tódová diplomovú prácu alebo plagiát?

Posledné články

Napísala Monika Tódová diplomovú prácu?
Známa investigatívna novinárka Denníka N a taktiež bývala pracovníča denníka SME zrejme nenapísala kvalitnú záverečnú prácu na vysokej škole. Vo svojom novom videu Ľuboš Blaha spochybňuje kvalitu a odbornosť diplomovej práce Moniky Tódovej. Avšak ide skutočne o plagiát?

Napísala Monika Tódová diplomovú prácu
Napísala Monika Tódová diplomovú prácu

 

Napísala Monika Tódová diplomovú prácu?

Po kauze Andreja Danka a jeho rigoróznej práci sa začali novinári, ale aj politici zaujímať o rôzne záverečné práce. Ako je z médií vidieť mnohí z politikov, ale aj novinárov nemajú dostatočne kvalitné záverečné práce, ktoré nemali byť nikdy podkladom na vyšokoškolský diplom.
Príkladom môže byť aj diplomová práca Moniky Tódovej. Pola slov Ľuboša Blahu je práca Moniky Tódovej slabá.

Ľuboš Blaha člen strany Smer-SD sa pozrel na prácu tejto novinárky. Ako sám tvrdí, bol vysokoškolským učiteľom a pod rukami mu prešlo desiatky prác.

Ako ako sám povedal:

„Nikdy v živote som v rukách nedržal tak slabú prácu, ako je to v prípade Moniky Tódovej.“

Ľuboš Blaha ďalej vo videu hovorí o tom, že oponentkou práce Moniky Tódovej bola Zuzana Wienk. Pričom Pani WIenk nemala v tom čase titul PhD.
A vlastne tým pádom nemal právo byť oponentkov práce. A to akejkoľvek práce na vysokej škole. Ako jej toto mohli dovoliť jej nadriadený? Podľa slov Ľuboš Blahu išlo o maximálny podvod. A taktiež v tomto prípade liberálna mafia nijako neupozornila. Myslel tým zrejme média nášho halvného prúdu.

„Liberálna mafia“

Monika Tódova nepoužila žiadnú relevantnú vedeckú metódu!

Monika Tódova pri spracovaní svojej diplomovej práci údajne nepoužila žiadnú relevantnú vedeckú metódu. Taktiež ani žiadnú komparáciu, žiadnú analýzu či prieskum. Ľuboš Blaha:

„Je to na úrovni mladej žiačky šiesteho ročnka základnej školy, ktorá píše prvú zaľúbenu esej.“

Blaha už v predošlom videu spomínal kvalitu čerpania zdrojov a tým pádom literatúru. No Monika Tódová použila na celú svojú prácu, iba tri knižky. Pričom sa vyhovorila, že nič iné nenašla. Takže investigatívna novinárka, ktorá dokáže hľadať vraj v spisoch dôkazy, prepojenia na mafiu ale ainé veci. Tak ona nedokázala nájsť nejaké knižky? A čo neexistuje zoznam literatúr v knižniciach, alebo internet?

Ľuboš Blaha: „Monika Tódová sa iba sprosto vyhovára:“

Keďže Blaha našiel 30 titulov v knižnici. Ak mali tieto práce dostatok zdrojov, tak potom by Tódova nemala problém nájsť viac literatúri pre svoju prácu. Pričom jej teoretická časť práce ma iba šesť strán a niečo. Čo Vám každý vysokovzdelaný človek s kvalitným titulom a školou povie, že to je chabé.
Pričom jej teoretická časť vychádza zo zdroja troch strán.

Pričom pán Blaha uvádza, že v poslednom videu sa mýlil. Myslel si, že Tódová použila tri knihy. No v skutočnosti sa ukazuje, že sa jednalo len o tri strany.

 

Cieľ práce je? – Napísala Monika Tódová diplomovú prácu?

Každá vysokoškolská práca obsahuje určité kritéria aby spĺňala náležitosti záverečnej práce. No povedzme si rovno, že v tejto práci novinárky to tak nemusí byť. Cieľ práce poukazuje na nedostatok oboznámenia s problematikou riešenie práce tejto novinárky. Ale prečo?

Cieľom práce bolo: „dokázať, že na Slovensku neexistuje investigatívna žurnalistika“.
No a toto nám ide hovoriť investigatívna žurnalsita, alebo novinárka? Takže Tódová sama podríva vo svojej záverečnej práci svoje aktuálne zamestananie. Vyvracia vlastnú profesiu.

Ako povedal Ľuboš Blaha:

Toto sa zapíše do, prosím pekne, dejín humoru.“

Monika Tódova kradne cudzí text? Plagiátorstvo!

Pri takejto práci musí, každý študent dodržiavať citačnú normu. Čiže presne zacitovať text a poukázať na prvotného autora alebo zdroj. Monika Tódová to takto pochopiteľne nespravila. Čiže kradla cudzí text. Vytvorila tým nie záverečnú prácu ale plagiát.

Pričom táto novinárka vyčítala kvalitu práce Andrejovi Dankovi. No sama jú ma zrejme horšiu.

Ľuboš Blaha poukazuje aj na to že táto práca nie je odoborne napísana. Nakoľko formulácia viet je na úrovni iskričkovské sľubu a nie vedeckej práce.

 

 

Väčšinu jej práce tvorí opis politických kauz. Kde sa zamerala na 90. roky pričom nedodržala koherenciu textu a odbornosť. V práci sa taktiež poukazuje na Mečiarovú vládu, avšak bez podloženia faktov na úrovni vedeckej, politologickej alebo historickej úrovni.

 

Odobrná nezávislosť médií?

Vo svoje práci nemohla táto novinárka zabudnúť na nezávislosť médií. Veď ako inak?
No samozrejme vyhral denník SME, pričom v tedy tam aj pracovala. Ako môže do svojej práci dávať takýto prieskum? Pričom pracuje v jednom z dotyčných firiem. Jedná sa o nedborný a neobjektívny prieskum? Bolo by do budúcna zaujímavé ak by sme zistili ako posudzovala tento prieskum. Aké kritéria boli rozhodujúce?

 

Záver práce je katastrofálny!

Neuvidela dostatočný záver ako má byť. No radšej uviedla chválospev na Alicnciu Fari-Play. Pričom treba poukázať, že v tom čase pracovala a pracuje v tejto momovládke Zuzana Wienk. Presne tá Zuzana Wienk z mimovládnej organizácie, ktorá jej bola oponentkou. Fakt skvelé!

Dostala teda Monika Tódová zaslúžene svoj titul?


Zdroj: 
facebook,com/LBlaha/videos/2116336731758656/
Fotka:
zemavek,sk/kauza-unos-vietnamca-monika-todova-z-dennika-n-usvedcena-z-medialnej-manipulacie/
Napísala Monika Tódová diplomovú prácu

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články