nedeľa, 5 decembra, 2021

Macron: Francúzsko je americkým spojencom, nie vazalom

Posledné články

Macron: Francúzsko je americkým spojencom, nie vazalom

Šéf Elyzejského paláca a bieleho domu sa dostal do rozporu záujmov
Šéf Elyzejského paláca a bieleho domu sa dostal do rozporu záujmov

Šéf Elyzejského paláca a bieleho domu sa dostal do rozporu záujmov

Práve medzi dvomi lídrami začala narastať polemika názorov. Všetko to rozpútalo kontroverzné vyhlásenie Emanuela Macrona. Podľa neho by Európska únia mala zriadiť armádu, ktorá by si ľahko bránila pred útokmi činy, Ruska a taktiež USA. Netreba zabúdať že USA je pre Európsku úniu významným partnerom. Macron si Európskou armádou vyžiadal silnú kritiku od amerického prezidenta Trumpa.
Macron nie je vo Francúzsku obľúbený, francúzska obchodná politika je zlá a každý desiaty Francúz je nezamestnaný tvrdo skritizoval Trump Macrona.

Tieto tvrdenia sú aj pravdivé. Práve Macronova obľúbenosť rapídne klesá ako inokedy predtým. Macron sa mal po voľbách štát novým lídrom a reformátorom v jednom. Druhá strana mince však ukázala že to bola klamlivá a lživá populistická kampaň globalistu Macrona. Mnoho Francúzov ho považuje za prezidenta iba pre bohatých. Hlása neustálu otvorenosť a v budúcnosti by rád trestal odlišné názory (jednoducho povedané ak nesúhlasíš nedostaneš eurofondy. Išlo o problematiku ilegálnej imigrácie.

Macron na kritiku Trumpa zareagoval

„Spojené štáty sú náš historický spojenec a budú ním ďalej “Je to spojenec, s ktorým ideme do všetkých rizík, s ktorým podstupujeme tie najzložitejšie operácie. Ale byť spojenec neznamená byť vazalský štát,“

To či sa vzájomne vzťahy narušia alebo nie sa dozvieme v nasledujúcich týždňoch. Macron si však niekedy zahráva s takýmito názormi. Ostáva otázne čí mu takúto politiku bude niekto tolerovať. Emmanuel Macron ako všetci súčasní európsky socialisti strácajú pôdu pod nohami. Globálna otvorenosť ci neustáli diktát štátom, ktoré majú odlišné názory vytvárajú viac diktátorský systém ako slobodnú liberálnu demokraciu. Práve sloboda slova je tým najzásadnejším stavebným kameňom. Jednotvárnosti, umelohmotnosť a jednostrannosť sú významné body súčasného Európskeho spoločenstva pod názvom Európska únia

 

Zdroj: http://www.infovojna.sk/article/macron-odkazal-trumpovi-ze-francuzsko-je-americkym-spojencom-nie-vazalom

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články