pondelok, 24 januára, 2022

Kde zmizol David Straka?

Posledné články

Kde zmizol David Straka?

Kde zmizol David Straka?
Kde zmizol David Straka?

Veľký projekt alebo masívna medializácia?

Začalo to všetko tým, že dvaja mladučký študenti chcú zmeniť Slovensko k lepšiemu. Karolina Farska a David Straka mali Slovensko zjednotiť v protestoch. Práve silná masívna medializácia týchto protestov priviedlo k masívnemu počtu ľudí na námestia. Nešlo ani tak o šikovnosť dvoch mladých ľudí. Išlo predovšetkým o šikovnosť médii, ktoré zmedializovali tieto protesty až do takej mieri, že začali byť postupnou rutinou. Na druhej strane si treba položiť otázku.

Koľko ľudí by reálne na protesty prišlo, ak by média tento „projekt“ dvoch mladých ľudí nepropagovali?

Skúste si spraviť skupinu na sociálnej sieti poprípade video a pozvať ľudí k protestom za „ešte Slušnejšie Slovensko aké tu máme“. Na protesty vám príde maximálne 200 ľudí. Medializácia však pomohla. Na protestoch sa objavili aj zvučné mená hercov, umelcov či spevákov zo Slovenska. Známi herci na protestoch prízvukovali, že je čas na zmenu. Napokon protesty vyšli 50 na 50. Odstúpilo pár zvučných mien Smeru-SD a nahradili ich ďalšie zvučné mená. Na druhej strane sa objavilo množstvo nových hereckých politologov, ktorý sa čoraz viac začali politicky angažovať.

Novými  zvučnými menami boli predovšetkým Karolína Farska a David Straka, ktorý sa pre mnohé média stali nový hrdinovia Slovenska. Boli pozývaný do rôznych politických relácii a taktiež sa o nich pozitívne popísalo v mnohých denníkoch.

Nakoniec však padla kosa na kameň

Mladý študent Straka prijal telefonický rozhovor redaktorky Plus Jedeň Deň Martiny Ruttkayovej. Tá sa ho opýtala pár otázok k protestom či gorile. Mladý študent „hapkal“ ako pri odpovedi z Fyziky. Reálne sa tak ukázalo, že David Straka nemá šajnu prečo vlastne tieto protesty vznikli. Je priam zarážajúce, že takýto mladý ľudia dostávali dlhodobo priestor a sami reálne nevedeli o čom sú tieto protesty.

Kde zmizol David Straka?

Týmto rozhovorom akoby Straka zmizol. Farská sa naopak pripojila a začala angažovať v iniciatíve Za slušné Slovensko. David Straka sa k tejto iniciatíve nepridal. V súčasnosti je miesto neho nový člen. Ide o Juraja Šeligu, ktorý vymenil miesto Davida Straku.

„Vznikla iniciatíva Za slušné Slovensko. Iniciatíva Veľký protikorupčný pochod v nej však nebola plne zastúpená. Dávid Straka sa vlastným rozhodnutím nestal jej súčasťou,“ tvrdí Farská v rozhovore pre Nový Čas

Straka dnes už neplánuje žiadne protesty. Práve tieto jednotlivé rozhovory poukázali, že mladučký študent nemá ani páru čo vlastne týmito protestmi chcel dosiahnuť. Fárska a Straka sú len mediálnou bublinou, ktorá dostávala veľký mediálny priestor. Na druhej strane zatiaľ čo Straka ukončil svoju „karieru“ Fárska v nej pokračuje a buduje si „imidž“ Slušnej Slovenky.

zdroj: https://www.cas.sk/clanok/673672/organizatori-pochodov-po-slovensku-sa-nedokazali-dohodnut-rozkol-kvoli-protestom/,

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.
Predchádzajúci článokKarolína Farská usvedčená z klamstva!
Ďalší článokHolokaust nebol?

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články