nedeľa, 5 decembra, 2021

Juščenko o dôležitosti zachovania si vzťahov s Ruskom

Posledné články

Juščenko o dôležitosti zachovania si vzťahov s Ruskom

Yuschenko o ekonomických záujmoch
Yuschenko o ekonomických záujmoch

Bývalí pro-západne orientovaný prezident Ukrajiny Viktor Juščenko najviac známi z oranžovej revolúcie prekvapil Ukrajinskú verejnosť. Juščenko bol a patril stále medzi pro-europskych politikov. Na druhej strane za čias vládnutia Ukrajiny s týmto prezidentom Ukrajina nemala žiadny problém na západe a ani na východe. V súčasnosti je na Donbase vojna, Krým sa vrátil k Rusku a Ukrajinské média sú „ohlupované“ primitívnou protiruskou medializáciou.

Na západnej časti Ukrajiny dokonca zakázali ruskú hudbu, knihy či filmy. Silná protiruská propaganda je pravdepodobne začiatkom ešte väčšieho konfliktu. Práve Juščenko rozpráva, že Ukrajina nemá byť len na jednej strane. Práve Ukrajina sa má sústrediť rozširovať vzťahy zo všetkých strán. Nie len byť na strane západu.

“Vykonal som ako prezident prvú zahraničná návštevu v Moskve, aj keď som podľa presvedčenia Európan (pozn. podľa politického zamerania). Ale išiel som do Moskvy. A snažil som sa vysvetliť svojmu národu, že ak má rád svoju krajinu, má chápať, že ukrajinské záujmy nie sú len na západe, ale aj na severe, na východe a na juhu. A ten, kto praje svojmu národu prosperitu, má byť zodpovedný za príslušnú politiku vrátane vzťahov s Ruskom,” povedal Juščenko pre televíziu Belarus 1

Podľa neho je stále čo rozvíjať veď len v Ruskej Federácii žije 12 miliónov Ukrajincov

„“Žije tam viac ako 12 miliónov Ukrajincov. Je to samozrejme veľmi dôležité,” povedal Juščenko.

Súčasný stav Ukrajiny sa nedá nijak pochopiť. Krajina sa nachádza na úrovni rozvratu. Už to nie je krajina, ktorá sa rozvíja. Práve Ukrajina zo svojim potencionálom mohla byť najsilnejšou krajinou sveta. Ukrajinu však trápi vojna, korupcia či chudoba. Oligarchistická moc dostala Ukrajinu do úzkych.

Petro Porošenko sa čoraz viac a viac snaží mieriť k západným hodnotám. Príjmu však západné hodnoty Ukrajinu ?

Alebo to bude len zásterka USA a ich dorých vzťahov aby sa cez Ukrajinské hranice dostali bližšie k Rusku ? Uvidí sa v nasledujúcich mesiacoch, kde a ským sa bude Ukrajina dalej pohybovať 

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/juscenko-prehovoril-dolezitosti-zachovania-kontaktu-moskvou-kyjevom/1550906

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články