pondelok, 29 novembra, 2021

HROZIVÝ SCENÁR! Toto čaká Slovensko a zázrak v poslednej chvíli?

Posledné články

Slovenská republika má pred sebou zlé ekonomické časy. Aspoň takto to tvrdia z Európskej únie. Podľa EÚ sa Slovensko stane najrýchlejšie starnúcou krajinou v EÚ, čo bude mať negatívny vplyv na zdravie verejných financií. Na túto situácií upozornil minister financií Igor Matovič.

Igor Matovič: „Ak porovnáme počet detí, ktorý sa narodil, s pôrodnosťou v roku 1989, nenarodilo sa nám viac ako 600 000 detí, ktoré nám budú veľmi chýbať,“
A to je zásadný problém pre našu ekonomiku. Matovič pripomína, že počet dôchodcov sa bude zvyšovať, ale pracovať bude, čo raz menej mladých ľudí.

 

Peniaze (Zdroj: Arcangel/Liubomir Paut-flurasu)

„Ak vychádzam z predpokladu, že cesta vyšším zadlžením bude zarúbaná, migrantov nechceme, kradnúť sa nebude a šetriť už nebude kde, tak jediný zdroj na financovanie viac dôchodkov z menej miezd budú vyššie dane a odvody,“ uvádza minister Matovič na sociálnej sieti.

Matovičov zárazk v poslednej chvíli spočíva v tom, aby sa mladý nebáli zakladať rodiny a nebáť prijať ďalšie dieťa. Matovič uvádza, že na tento problém pripraví plán. Rezort financií však v túto dobu pripravuje daňovo-odvodovú reformu, ktorá by mala pomôcť podnikateľom. Premiér Eduard Heger priznal, že daňovo-odvodové zaťaženie zvyšovať nebude, avšak daň sa zrejme zvyšovať bude.

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články