nedeľa, 5 decembra, 2021

Fakty a zaujimavosti, ktoré ste o Merkelovej nevedeli

Posledné články

Fakty a zaujimavosti, ktoré ste o Merkelovej nevedeli

Fakty a zaujímavosti, ktoré ste o Merkelovej nevedeli
Fakty a zaujímavosti, ktoré ste o Merkelovej nevedeli

Pád Kancelárky

Andrea Merkelová je v súčasnosti z veľkou pravdepodobnosťou najviac komentovaná politička v Nemeckej ale taktiež zahraničnej politike.

Dlhodobá Kancelárka Merkelová si pohoršila problematikou ilegálnej imigrácie. Práve otvorenosť a neriešiteľnosť závažného problému dohnala Merkelovú až k rozhodnutiu, že sa o post Kancelárky už nezúčastní. Merkelová naopak podporovala otvorenosť a solidaritu, ktorú chce spoločne s Macronom a ďalšími Euro-lídrami presadzovať aj v ďalších krajinách. Jej dlhodobým riešením problematiky je prerozdeľovanie imigrantov.

Množstvo štátov a obyvateľov však nie sú absolútne spokojní, ako sa k tomu stavajú na oko solidárni lídri Europskej únie. Merkelová, Macron, Juncker tak rozdelili Európsku úniu do dvoch táborov. Merkelová, Macron či Juncker majú dozaista posledné mesiace aby problémy únie a jej bezpečnosti vyriešili. Pravé v máji 2019 sa im nemusí podariť návrat do parlamentu. Frakcia nacionálne orientovaných politikov neustále rastie. Orban, Salvini, Le Pen môžu po prvý krát v histórii ohroziť „solidárnych lídrov“. Či už sú to posledné roky pre Merkelovú alebo posledné roky pre Macrona ( Macronovi rapídne klesli preferencie a ľudia ho nazývajú prezidentom bohatých) ostane Merkelová významným politickým menom. Paradoxom je, že ak by Merkelová vyriešila dávnejšie problematiku ilegálnej migrácie a zo začiatku by nesúhlasila s otvorenosťou možno by jej autokratické vládnutie pokračovalo aj naďalej. Niekedy však jedno politické rozhodnutie stojí celú politickú kariéru.

Ako si však žije Andrea Merkelová v súkromnom živote ?

Životný strach Merkelovej

Určite by ste neverili, že sa Andrea Merkelová bojí psov. Jej panický strach pretrváva aj do dospelosti. Práve mladú Merkelovú napadol lovecký pes. Od vtedy sa Merkelová psov akéhokoľvek druhu bojí.

Putin prekvapil Merkelovú a priviedol si psa
Putin prekvapil Merkelovú a priviedol si psa

Turecká kuchyňa ? „very good“

Merkelová zbožňuje Turecký kebab. V minulosti si Merkelová túto tureckú národnú dobrotu dopriala jeden krát týždenne. Ak by však Kancelárka nebola pracovne vyťažená dopriala by si  určite viac .

Merkelová miluje Kebab
Merkelová miluje Kebab

Kvôli obľúbenému športu sa skoro zabila

Merkelová miluje voľno časové aktivity. Rada sa prechádza, pestuje zeleninu vo svojej záhradke a cez zimu sa venuje tomu najmilovanejšiemu športu v jej srdci. V Nemeckých horách si Merkelová rada na lyžiach „zabežkuje“. Beh na lyžiach ju však skoro stál život, ked Merkelová v roku 2013 spadla a zlomila si panvu. Merkelová je však „fit“ a športom, ktoré miluje sa naďalej venuje. Beh na lyžiach je pre Merkelovú stále šport číslo jedna.

športovkyňa Merkelová
športovkyňa Merkelová

Merkelová miluje cudzie jazyky

Merkelová bola v mladosti talentom na Matematiku. Neskôr študovala chémiu a fyziku. Tak isto sa rýchlo naučila cudzie jazyky. Plynulo rozpráva v angličtine, ruštine a dokonca sa dorozumie aj v češtine. Merkelová aj preto tak rada chodí do Ruska, pretože si rada „podiškuruje“ s jej politickým kolegom Vladimírom Putinom. Merkelová sa však s jazykmi nestratí nikde vo svete.

Oslava Maturít nedopadla dobre

Merkelová a jej spolužiaci oslavovali úspešné ukončenie Maturity tak bujne, že Merkelová vypadla z lode na ktorej práve oslavovali. Mladučká Merkelová to prehnala s čerešňovým likérom.

2 životné lásky

Za slobodna sa Merkelová volala Anna Kasnerová. Legendárne meno Merkelová „zdedila“ po prvom manželovi Ulrichom Merkelom. Po neúspešnom manželstve s fyzikom Merkelom vzala profesora chémie Joachima Sauera. Merkelová je s druhým manželom šťastná ale bezdetná. Práve kariéra od rodinného života ju maximálne naplnila.

V mladosti závislá na cigaretách

Závislosť Merkelovej na cigaretách rapídne stúpala. Denne dokázala vyfajčiť krabičku cigariet. Pevnou vôľou šak merkelová dokázala túto závislosť jednoducho ukončiť

Západonemecký farár

Jej otec bol západonemecký farár. Farár Kasner sa rozhodol že utečie do NDR. Odvtedy ho kolegovia volali „červený Kasner“

Merkelovej diamant

Merkelová v politickom živote využíva rôzne gestá na vyjadrenie emócii. Jej najlegendárnejšie gesto je „diamant“, ktorý tak pomenovali samotní Nemci. Čo však v skutočnosti táto symbolika znamená to sa asi nedozvieme.

Merkelovej diamant
Merkelovej diamant

zdroj: https://www.expres.cz/angela-merkelova-jak-ji-neznate-dm6-/viral.aspx?c=A150904_164740_dx-viral_bpet

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články