streda, 1 decembra, 2021

Črtá sa ďalší vládny škandál? „Matovičov kôň v Súdnej rade! Do posledného dychu na súde obhajoval aj Kiskové ukradnuté pozemky v Tatrách“

Posledné články

Črtá sa ďalší vládny škandál? „Matovičov kôň v Súdnej rade! Do posledného dychu na súde obhajoval aj Kiskové ukradnuté pozemky v Tatrách“

Podľa ex-sudcu a lídra strany VLASŤ Štefana Harabina vláda nominovala do čela súdnej rady človeka, ktorý má s obhajobou podvodov bohaté skúsenosti

Viac v blogu Štefana Harabina

Nový predseda Súdnej rady je prvýkrát nominantom vlády, nie sudcov. Toľko príspevok súčasnej  vlády korupčných plagiátorov k nezávislosti justície. Situácia je o to desivejšia, že Mazák sa stal nominantom vlády, v ktorej má každý druhý člen podvodno korupčne získaný titul. Korupční podvodníci tak nanominovali do čela Súdnej rady svojho dôverníka Mazáka.

Ten má s obhajobou podvodov bohaté skúsenosti. Napríklad Kiskové ukradnuté pozemky obhajoval na súde do posledného dychu. Mazák bol aj právnym architektom  prvej pyramídovej nebankovej spoločnosti v Košiciach s názvom SAS, do ktorej vložil 1 milión korún a tri dni pred jej krachom si vybral 48 miliónov korún. Ostatným vkladateľom ostali oči pre plač. Doposiaľ Mazák za to nebol stíhaný.

Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Dúfajme, že nový generálny prokurátor sa tým začne vážne zaoberať, aby už konečne poškodení, najmä Košičania  dostali zadosťučinenie. Ide totiž o super korupčný podvod, z ktorého Mazák profitoval.

Na podklade právneho vzoru SAS, potom vznikali ďalšie pyramídové spoločnosti ako BMG Invest, Horizont a ďalšie.

Mazák  doterajšie fungovanie Súdnej rady ostro kritizuje. Súdnictvo podľa neho musí zásadne obnoviť svoju reputáciu.

O tom že Súdna rada bola personálne skorumpovaná politikmi som natočil video už v roku 2016. V ktorom som odhalil ako Kaliňáková juristutka na čele Súdnej rady spolu s deviatimi sudcami zvolili skrachovaného politika Procházku, ako kandidáta na post sudcu Luxemburského súdu.

 

Topky/Vlado Anjel)

Luxemburský súd jeho kandidatúru zamietol a tak len urobili  hanbu Slovenskej republike. Už vtedy bolo jasné, že na poste Súdnej rady nemôže byť človek, ktorý je personálno-politickým juristutom. Dnes už politici nemusia skorumpovať predsedu Súdnej rady, lebo ako korupční podvodníci si Mazáka ako seberovného nanominovali rovno sami.

Ja som bol predseda Súdnej rady dvakrát. Aj my sme v minulosti aj do Luxemburgu i do Štrasburgu volili sudcov, no nikdy nie politika, ale iba erudovaného sudcu. A nikdy nám Štrasburg ani Luxemburg kandidáta nezamietol.

Zdroj: via iuris/ilustračny obrázok

Politikom som rezolútne povedal, či to bol Fico, alebo Radičová, že my v Súdnej rade skrachovaných politikov do medzinárodných inštitúcií voliť nebudeme. Práve takáto Súdna rada s rozhodovacou procedúrou v prospech politikov totálne znižuje dôveryhodnosť justície.

Sulík už raz chcel dostať na Luxemburský súd Mazáka, ktorý v Súdnej rade neprešiel a doteraz sa sporí o svoju kandidatúru na Ústavnom súde.

Mazák v rozhovore pre denník SME povedal tiež to, že si nevie predstaviť, že by bol predsedom Súdnej rady a konania Štefana Harabina, by boli roky bez odozvy len preto, lebo zastrašuje ľudí na disciplinárnych konaniach.

Čím chcel zrejme naznačiť, že disciplinárne konania som vyhral, lebo som disciplinárny senát ráznym vystupovaním zastrašil a znefunkčnil, a nie preto že išlo o nezmyselné politické podania, ktorými naopak Švecová chcela zastrašovať mňa na pokyn skorumpovaných politikov.

Práve minulý štvrtok som sa vrátil z pojednávania v disciplinárnej veci Dr. Piovartsyho, kde som vystupoval ako jeho obhajca. A hoci je predsedom Súdnej rady už pán Mazák, zaknihovali sme  ďalšie víťazstvo nad Švecovou, keďže Dr. Piovartsy bol oslobodený v celom rozsahu. Stav je tak už 15:0.

„Etalón morálky, zákonnosti a slušnosti“ Mazák hovorí o korupcii sudcov. Vraj sa ako šéf súdnej rady o korupcii sudcov dozvedel len náhodou.

O svojej korupcii, ale vie už dlhodobo. Korupčne ako Košičan býval v byte budovy Krajského súdu Košice.

Uvidíme, či Mazák zverejní ako dlho korupčne „opodstatnene“ býval v budove krajského súdu a ako skorumpoval dokonca štát, pokiaľ ide o výšku nájomného za mesiac.

Pokiaľ účtovné doklady rýchlo zoskartujú, bude sa to dať zistiť cez svedkov, ak nedopadnú ako Kuciak.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články