streda, 1 decembra, 2021

KOMENTÁRE: Čo môže znamenať víťazstvo Trumpa alebo Bidena?

Posledné články

Dnešným dňom sa začali voľby v USA a média takmer po celom svete nás presvedčajú o tom, že vyhrať by mal Biden a že Európa by volila Bidena.
Podobne, ako to bolo pred štyrmi rokmi, kde jasnou víťazkou sa mala stať Hillary Clintonová. No všetci vieme, ako to nakoniec dopadlo. Hillary Clintonovú nepodporili vlastní senátori a straníci pričom ju volilo viac ľudí, no aj tak sa nedostala do prezidenstkésho úradu.

Podobný scenár môže nastať aj tento rok, čo by pre Bidena znamenalo stratu niektorých štátov.

 

Trump a Biden voľby 2020
Trump a Biden voľby 2020 (Zdroj: Saul Loeb/AFP via Getty Composite: Mark Kelly)

Čo môže znamenať víťazstvo Trumpa alebo Bidena?

Víťazstvo Donalda Trumpa bude pre Ameriku znamenať pokračovanie v konzervatívnych hodnotách, ktoré hlásil už v roku 2016. Bude pokračovať v politike proti imigrantom, proti korporáciám. Trump je niečo ako „ľudový prezident“ USA.

Trump odmietal liberalizáciu spoločnosti naproti Demokratom.
Donald Trump je jediný prezident po 2. sv. vojne, ktorý nerozpútal žiadnu vojnu. Snažil sa o dobré vzťahy so Severnou Kóreou a Ruskom, avšak nevybudoval lepšie vzťahy s Európou a Čínskou ľudovou republikou..

Po ekonomickej stránke môžeme očakávať ďalej podporu koncernov a automobiliek. Ak vyhrá Trump neočakáva sa ekonomické zlepšenie.

 

Joe Biden

Víťazstvo Joea Bidena by znamenalo podporu žien a menšín. Taktiež môžeme očakávať podporu pre LGBT komunitu a umelcov, ktorých zastávala aj Clintonová či Obama. Joe Biden je bývalý viceprezident Baraca Obamu, ktorý silno kritizoval politiku Donalda Trumpa.
Môže sa očkávať zrušenie niektorých zákonov Trumpa.

Ak vyhrá Biden nastane silne ľavicová politika, ktorá poženie k podpore globalizmu. Môžeme očakávať podporu neziskového sektora.
Očakáva sa zlepšenie vzťahov s Európou, Kanadou, Mexikom ale naproti tomu zhoršenie vzťahov s Ruskom a Čínou.

Nad Bidenom stojí ešte veľa otáznikov. Môže pomôcť k ekonomickým reformám podobne, ako to bola za čias Clintona, ale taktiež kritickým faktorom môže byť jeho vek. Ak by vyhral voľby, stal najstarším prezidentom USA.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4rNJh6kxbDE

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články