štvrtok, 27 januára, 2022

Boris Kollár ostro skritizoval Ministra zahraničia Lajčáka

Posledné články

Boris Kollár ostro skritizoval Ministra zahraničia Lajčáka

Boris Kollár ostro skritizoval Ministra zahraničia Lajčáka
Boris Kollár ostro skritizoval Ministra zahraničia Lajčáka

Úspešný politický rast aj vďaka migračnej problematike?

O tom, že Boris Kollár vybudoval svoju politickú karieru na tému legálnej migrácie je dlhodobo známe. Na druhej strane je jeden z mála politikov, ktorý sa nevzdávali a svoj postoj jednoducho nemenili aj keď sa dostali do parlamentu. V súčasnosti boj o ilegálnu migráciu je na vzostupe. Pomôcť by mal pakt OSN, ktorý naozaj zamiešal karty aj v Slovenskej politike. Práve Miroslav Lajčák bol významným zástancom paktu OSN. Prečo by aj nebol, keď patril medzi ľudí, ktorí tento pakt vypracovali. Zatiaľ čo SMER-SD bol významne proti všetkému čo súvisí s migračnou krízou Miroslav Lajčák bol maximálne otvorený možnosti pakt podpísať. Nakoniec sa pakt nepodpísal a na Slovensku sa začalo divadlo s Lajčákovou demisiou.

Demisia Lajčáka alebo len divadlo?

Dokonca mnoho koaličných predstaviteľov hovorilo o významnej strate smerovania Slovenskej republiky. Kiska však klasicky zlyhal. Množstvo času prešlo a Lajčáková demisia bola stále na stole. Nakoniec ju sám Lajčák stiahol, pretože o Lajčáka orodovalo mnoho predstaviteľov a to nie len domácej politiky. V praktickosti je zo smerovaním spokojný aj súčasný prezident Andrej Kiska. Lajčák poukázal na fakt, že ide aj cez mŕtvoly. Keď sa však nedá rýchlo zdupká a podá demisiu. Nakoniec však všetci za Lajčáka orodovali až sa divadielko skončilo. Paradoxom je, že proti paktu OSN nehlasovali „Sulikovci“. Práve Richard Sulík bol významným zástancom proti-migrácii. Nakoniec sa však strana liberálov rozhodla nehlasovať. Proti hlasovalo len pár poslancov. Ku príkladu to bol Ondrej Dostál.

Kollár neustúpil

Na druhej strane Boris Kollár jasne poukazuje, že si drží vlastných slov a bojuje proti migrácii aj naďalej. Kollár je hrdý, že migračný pakt OSN nebol schválený na Slovensku. Aj vdaka SME Rodina.

„Splnil som ľuďom, čo som sľúbil. Nie som ochotný sedieť pri stole, kde nás budú kopať do zadku. A tie hlúposti, že ak nesedíte pri stole, ste potravou. Akou potravou? USA, Rakúsko, Taliansko, Austrália či Izrael, ktorí tento pakt odmietli a nesedeli pri stole v Marrákeši, budú potravou? Tomu neveríte ani vy sám. Verím, že sme sa veľmi dobre rozhodli,“ poznamenal Kollár

Boris Kollár ostro skritizoval Ministra zahraničia Lajčáka

„Ale cítim smrad zo slova kariérny, to je taký, čo myslí len na svoju kariéru a na ostatných kašle a minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nom. Smeru-SD) je presne taký kariérny diplomat,“ Ostro skritizoval Kollár súčasného ministra zahraničných vecí Lajčáka

https://www.youtube.com/watch?v=p7vfph-xWuo

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/kollar-zapecnik-nie-som-z-lajcaka-vsak-citim-smrad

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články