štvrtok, 27 januára, 2022

Aký majetok vlastní Richard Sulík ?

Posledné články

Aký majetok vlastní Richard Sulík ?

Aký majetok vlastní Sulík ?
Aký majetok vlastní Sulík ?

Liberál Richard Sulík patrí medzi najpopulárnejších pravicových politikov v súčasnosti. Sulíková SaS prešla širokou obmenou vzťahov a taktiež pádom vlády.

Podľa niektorých za pádom vlády stál predovšetkým Sulík. Práve Sulíková tvrdohlavosť poukázala, že Grékom nie sme nič dlžný. Pád vlády došiel a Sulík stratil aj prvotné preferencie. Po veľkých obmenách jeho strany, kde odišli mená ako Krajcer, Matovič či Poliačik postupne strana Suliková strana SaS postupne narastá. Práve vdaka nedôveryhodnej súčasnej koalícii, ktorá za skoro 2,5 ročné vládnutie neurobila nič poriadné. Netreba však zabúdať, že Sulik nemá v strane najväčších špecialistov.

Strane škodí svojimi jednotvárnym názorom prozápadný Klus či nevychovaná špecialistka pre zdravotníctvo Cigániková, ktorá dlhodobo uráža novinára Daňa. Ďalším je boxerista Osuský, ktorý dal facku Rudolfovi Vaskému pred Bonaparte a netreba zabúdať ani na cítiaceho sa Róma Ondreja Dostála. SaS je však naozaj liberálna. Veľká odlišnosť názorov tvorí celok a čaká na voľby 2020.

Práve Sulíková strana chce v budúcnosti vládnuť. Dočká sa Richard Sulík Premierského kresla ? Alebo sa stane Ministrom Financií ? Je to zatiaľ v SaS-kárskych hviezdach. S preferencii ide o najsilnejšiu pravicovú stranu. Bude to však pravdou v nasledujúcich voľbách ?

Súčasný líder Slobody a Solidarity je Euro-poslancom. Sulik však stíha odpovedať aj na ďalšie problematiky spojené z rôznymi „kauzami“ na Slovensku.

Nebyť revolúcie bol by letcom

Ako si mnohý všimli Richard Sulik vie plynulo rozprávať v Nemčine. Nie je to vplyvom jazykovej školy. Práve naopak. Sulikovci 80.roky prežili v emigrácii. V tej dobe mal Richard 12 rokov. Otec bol Zubárom a mama Právničkou. Sulikovci chceli žiť slušne ale na druhej strane ich finančná motivácia nemotivovala ďalej fungovať na Slovensku. Nízka mzda nakoniec rozhodla a Sulikovci emigrovali do Nemecka.

Richard Sulík momentálne jazdí na bielom trojdverovom BMW
Richard Sulík momentálne jazdí na bielom trojdverovom BMW

Po siedmich rokoch mohol Richard Sulík požiadať o občianstvolík sa však necítil ako Nemec. Síce jeho rodičia to urobili. Sulik si ponechal občianstvo. Sulík spomína:

„Moji rodičia to urobili, ja nie, necítil som sa ako Nemec a keby som prijal nemecké občianstvo musel by som sa vzdať československého. To som nechcel. Mal som v pláne vrátiť sa domov,“

 

Letec Sulík

Richard Sulik v Nemecku študoval fyziku. Nakoniec sa však Sulík rozhodol štúdium fyziky ukončiť. Pre Sulíka bola škola ťažká a nakoniec to jednoducho Sulík vzdal. Sulík však nevzdával svoje štúdium a po fyzike si vybral ekonómiu. Tú študoval 3 roky ale po návrate na Slovensko ju nedokončil. Po návrate domov sa plány stať sa pilotom stali už len minulosťou. Po návrate na Slovensko Sulík úspešne dokončil štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

„Krátko pred pádom režimu som ešte úspešne prešiel výberom v Lufthanse. Brali vtedy asi len tri percentá záujemcov,“  

Na Slovensko sa vracia Sulik v marci 1990.Mladému Sulikovi sa na Slovensku zapáčilo usadil sa a oženil.

Aby Sulík zbohatol robil „všeličo“

„Skúšal som robiť všeličo, predával som vŕtačky Hilti, v 90. rokoch som bol asi najväčší predajca vo východnej Európe, no predával som do Nemecka aj medené klince a u nás som predával kopírky, ktoré sa ukázali ako najrentabilnejšie,“ rozpráva o svojej minulosti súčasný líder pravice

Nový byt za pol miliona eúr „Kúpil som ho, lebo je väčší a rastú mi deti,“
Nový byt za pol miliona eúr „Kúpil som ho, lebo je väčší a rastú mi deti,“

Kopírky boli najrentabilnejšie a preto založil spoločnosť Fax Copy

Majetok Sulíka ? 4 milióny eur

„V tej spoločnosti som bol desať rokov, v roku 2001 som v nej prestal pôsobiť a v roku 2006 som predal svoj takmer 50-percentný podiel za viac ako 100 miliónov korún,“ „Odhadujem ho na štyri milióny eur. Mám nejaké nehnuteľnosti, asi 300-tisíc eur (9 mil. Sk) v akciách na burze a nejakú hotovosť,“ hovorí. A z výnosov týchto peňazí, teda z dividend a úrokov aj žije. Okrem honorárov za písanie článkov iné príjmy nemá. „Jednoducho mám z čoho žiť,“ Povedal Richard Sulík v rozhovore pre Plus-ku

https://www.youtube.com/watch?v=vT-ZQstzo9c

Sulík reaguje na komenty 

zdroj: http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/slovensko/spolocnost/richard-sulik-moj-majetok-4-miliony-eur.html, https://www.cas.sk/clanok/214031/sef-sas-richard-sulik-novy-byt-v-bratislave-za-pol-miliona-eur/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Pokiaľ by sa Sulík dostal k moci. Pre občanov Slovenska by to bola hotová katastrófa. Treba si prečítať napríklad jeho sociálny program, či program rozvoja zdravotníctva…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články