nedeľa, 5 decembra, 2021

Ako by dopadli voľby v roku 2018?

Posledné články

Ako by dopadli voľby v roku 2018?

Ako by dopadli voľby v roku 2018?
Ako by dopadli voľby v roku 2018?

Ak by parlamentné voľby boli v októbri 2018 vyhrala by ich strana SMER-SD. Tak či onak SMER-SD patrí medzi najkontroverznejšiu stranu v histórii Slovenskej republiky.

Po dvoch rokoch však prieskum jasne poukazuje na zníženie voličov u najsilnejšej strany na Slovensku. Za dva roky SMER-SD o 2%. Práve smrť novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej rozbúrila politiku. Ľudia prišli do ulíc a prejavili svoju nespokojnosť. SMER-SD v súčasnosti vymenil zastaralé mená SMERU-SD, ktoré už v poslednom čase nerobili moc stranu populárnou. Práve naopak. Zo SMERU odišiel aj dlhoročný člen a bývalý minister Ján Počiatek.

Ministra už nerobí ani Róbert Kaliňák či Marek Madarič, ktorý ukončil pôsobenie a v súčasnosti je členom NRSR ako nezávislí. Nakoniec z premiérskej stoličky odišiel aj Robert Fico. Toho vystriedal staro-nový Peter Pellegrini. Práve nové mená by mohli v nasledujúcich voľbách pomôcť. Aj keď stále je Robert Fico lídrom strany SMER-SD. Netreba zabúdať aj na komunálne voľby, kde sa ukázala nová politická idea „nezávislých“ kandidátov.

Tam SMER-SD stratil predovšetkým východnú baštu. Humenné či Košice nebude riadiť žiadny kandidát SMERU-SD. Silná mediálna hra postupne ruinuje najsilnejšiu politickú stranu. Pravdupovediac bude ťažké navrátiť rok 2012, kedy SMER vo voľbách získal neuveriteľných 44,41 %. Práve kauzy hlavných predstaviteľov SMERU postupne znemožňujú získať nových voličov. SMER akoby bol postupne unavenou stranou bez žiadneho nápadu. Nápadom sú iba prázdne zaliečajúce slová pred voľbami, obedy zadarmo či vianočné príspevky.

https://www.youtube.com/watch?v=yrf2cZznSOs

SMER aj po kauzách a neustálej mediálnej kritike je na prvom mieste. Ak by voľby prebiehali v roku 2018 SMER by získal 26%.

SaS si prilepšila

Sulíkovci si postupne v prieskumoch prilepšujú. Je to aj vďaka unavenému SMERU. Na druhej strane však najsilnejšia pravicová strana stále dosť stráca na SMER-SD. Stále si však postupne prilepšuje. Za obdobie 2 rokov si strana prilepšila o 2,6%. SaS dlhodobo kritizuje stranu SMER-SD. Práve takéto poukazovanie je dobrým marketingom pre stranu SaS. Netreba zabúdať, že SaS je strana, ktorá nema kauzy ani žiadne prešľapy. Stále však v strane chýbajú mená, ktoré by boli ľahko zapamätateľné a momentálne SaS je hlavne Richard Sulík. On je momentálne značka, ktorá reprezentuje túto stranu. Mená ako Osuský, Dostál či Cigániková nie sú tým skutočne pravým orechovým pre pravicového kritického voliča. SaS sa však dlhodobo zlepšuje a patrí medzi najsilnejšie súčasné pravicové strany.

OľaNO klesá

Oľano by ostalo na tretom mieste. Stratila by však 1,1 %

SNS drží hranicu 8,8%

Prieskum poukázal že SNS drží svoju hraničnú neutralitu. Súčasný šef sa ocitol v kauze jeho rigoróznej práce. Práve táto kauza môže zhoršiť preferencie u národniarov. Piaté miesto by obsadilo hnutie Sme Rodina so ziskom 8,1% šieste by bolo KDH. Poslednou stranou by bola LSNS 7,2%.

Do parlamentu by sa nedostala Bugárová MOST-HID, Progresívne Slovensko, Spolu či SMK

Prieskum robila spoločnosť Median SK na vzorke 90 respondentov v čase 2 októbra do 3 novembra.

Graf spoločnosti MEDIAN SK
Graf spoločnosti MEDIAN SK

zdroj: https://www.napalete.sk/prieskum-medianu-volby-by-vyhral-smer-most-hid-mimo-nr-sr/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články