streda, 1 decembra, 2021

Adela Vinczeová na rovinu o Slovenskej politike! Toto by si mali politici uvedomiť!

Posledné články

Adela Vinczeová na rovinu o Slovenskej politike! Toto by si mali politici uvedomiť!

Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa Slovenska politika zmenila o 180 stupňov. Slovensko sa rozdelilo na slušné a neslušné Slovensko. Akýkoľvek odlišný názor, ktorý nemal znak mainstremovej “slušnosti“ bol klamstvom, hoaxom alebo blúznením. Nezmenila sa len Slovenská politická scéna, ale aj ľudia.

Práve odlišnosť názorov na vec je slobodou slová pre všetkých. Liberáli však v žiadnom prípade takéto veci akoby neospravedlňovali. Dnes miesto toho, aby Slovensko bolo spojené a bojovalo o dobro národných hodnôt je ešte viac rozdelené. Parlamente voľby sa blížia a boj za každého voliča pomaly vrcholí. Kiska, Truban či Beblavý sľubujú zmenu. Naopak “Nový Smer“ chce pokračovať naďalej v ľavicovej a sociálnej politike.

Adela Vinczeová na rovinu o Slovenskej politike! Toto by si mali politici uvedomiť!

Každá jedna strana však postupne zabúda, že politika by sa mala robiť predovšetkým pre ľudí. Slovenská politická scéna a politický marketing je nastavený až príliš brutálnym útočným spôsobom. Naopak zabúda sa na skutočne hodnoty, myšlienky a názory.

Podla moderátorky by sa politika nemala robit hnevom

“Hovorí sa – „zmocnil sa ma hnev“, prípadne „vstúpil do mňa hnev“. Hnev má teda podstatu zmocniteľa, alebo pomerne nevyžiadanej návštevy, ktorá do nás len tak vstúpi. Ťažko povedať, či sa dá považovať za dobrého riešiteľa situácií. Hnev však dnes mnohí považujú za dobrý, dávajú mu prívlastky ako „spravodlivý“ . Ťažko si však predstaviť, že niekto, kto má zastretý zrak hnevom, vidí situáciu s potrebným nadhľadom. Takže – hnev do nás vojde. Predstavujem si, ako vchádza do bytu nášho JA. On sa pozval na návštevu. A my sme natoľko slušní, že ho nielen vpustíme dnu, nemusí sa ani vyzuť a rovno mu aj prenecháme velenie celého nášho JA! Tomu hovorím naozaj „vrchol slušnosti“.

V uliciach vídam veľa pokojných a láskavých tvárí. Ľudí s nádejou a výdržou, vďaka ktorým sa zoskupila relatívne pokojná masa. Každý jednotlivec totiž niečo dotvára. Preto by sme si mohli želať vytvoriť jedného dňa aj vedomé Slovensko. A ako vznikne? Z vedomých ľudí. V každom momente, keď nás navštívi hnev, si môžeme uvedomiť, že to nie je odvaha, za ktorú si ho často zamieňame. Že naša žiarlivosť nie je prejavom lásky, ako to pred sebou iluzórne prezentujeme. Že naša závisť nie je len „spravodlivé hodnotenie“ druhého, ale krok k tomu, aby sme sa my cítili lepšie. Že naše posudzovanie iných je len únikom pred videním pravdy o sebe. Že túžba po pomste je prejavom našej zmanipulovanosti hnevom.

Byť si vedomý, že všetky tieto veci niekde vyrastajú zo strachu a hnev je s ním v jednej partii.
Je na nás, či si ho vyberieme. Je na nás aj, akých politikov si vyberieme. Prepáčte, že som dnes nepísala veľmi o nich, ale zmeníme ich časom len tým, že si budeme lepšie vyberať. Lepšie sa bude vyberať, keď skultivujeme samých seba. Máme na to, byť nielen slušní, ale aj vedomí. Lebo, ako sa hovorí – slušnosť káže. Lenže vedomý vie“ vyjadrila sa známa moderátorka

Zdroj: https://komentare.hnonline.sk/komentare/1719371-adela-vinczeova-za-vedome-slovensko

Zdroj foto: https://trochuinak.com/o-nasich-hendikepoch/, Adela Vinczeová

Andrej Kiska, Miroslav Beblavý a Michal Truban. (Zdroj: SME/Jozef Jakubčo ) https://domov.sme.sk/c/22251515/strana-za-ludi-avizuje-podpis-dohody-o-neutoceni-s-ps-spolu-a-kdh.html

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články