Slovensko

Robert Kaliňak ako poslanec končí

Robert Kaliňak ako poslanec končí Bude sa ešte Kaliňak niekedy venovať politike? Politická stálica Robert Kaliňák sa rozhodol ukončiť poslanecke pôsobenie v parlamente....

Napísal Andrej · >
Robert Kaliňak ako poslanec končí

Robert Kaliňak ako poslanec končí

Bude sa ešte Kaliňak niekedy venovať politike?

Robert Kaliňak ako poslanec končí
Robert Kaliňak ako poslanec končí

Politická stálica Robert Kaliňák sa rozhodol ukončiť poslanecke pôsobenie v parlamente. 3 násobný minister vnútra patrí medzi najznámejšie stálice najsilnejšej politickej strany Smer-SD. Netreba však zabúdať, že ľavicová strana sa postupne rúca v základoch a to kvôli odchodu mnohých stálic, ktoré boli prakticky tvárou najsilnejšej strany. Netreba zabúdať, že takýto odchod môže byť predovšetkým ovplyvnený rôznymi kauzami a silným tlakom médii.

Po smrti novinára a jeho priateľky sa politické spektrum pre SMER akoby prevrátilo na ruby. Robert Fico po pár rokoch zisťuje, že už nie je najobľubenejším politikom. Primátori už nie su Smerácky a taktiež je jasné, že strana Smer postupne stráca preferencie. Do volieb je však ešte dlhá doba a za skoro 2 roky sa môže politika opäť zmeniť.

Smerácky velikáni postupne odchádzajú

Najprv to bol Počiatek, ktorý z politického sveta odstúpil v roku 2016. Vzdal sa postu poslanca a teraz si v tichosti užíva svoj život. Dalším bol Marek Madarič, ktorý sa nakoniec rozhodol stať nezávislým a pokračovať vlastnou cestou. Smer-SD stratil aj Pavla Pašku, ktorý zomrel v apríli 2018. Rok 2018 bol pre Smer veľkou stratou, ktorá sa podpísala aj na preferenciách a výmene mien v stredopravej koalícii (len aby sa koalícia udržala) . Fico už nie je premiér ale obyčajný poslanec. Kaliňák ako 3 násobný minister vnútra a vzdáva sa aj poslaneckého kresla. Strana Smer je akoby domček z karát, ktorý postupne padá a rúca sa.

 
 

Robert Kaliňak ako poslanec končí

Robert Kaliňak je ďalšou významnou stálicou strany Smer. Tento krát však Kaliňák končí. „V tejto chvíli odchádzam z parlamentu. Do konca roka chcem odovzdať list predsedovi NR SR o tom, že sa vzdávam mandátu,“ zdôraznil exminister a uviedol, že sa chce venovať rodine. „A navyše, človek bez mandátu v NR SR je slobodnejší, môže omnoho viac hovoriť, omnoho viac sa brániť,“ povedal Kaliňák. Poslaneckého mandátu sa vzdá zajtra.

Stále je otázne či sa Kaliňák do politiky vráti

Ako konkrétnu rieku prejdem, poviem, keď pred ňou budem stáť. Pred touto riekou momentálne nestojíme, je to relatívne ďaleko a neviem sa k tomu v tejto chvíli vyjadriť,“ povedal Kaliňák v relácii Ide o pravdu.

Znamenajú tieto straty postupný pád najsilnejšej Ľavicovej strany SMER-SD? Alebo ide len o nový začiatok, ktorý vymení starých unavených členov za nové mladé tváre?

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/kalinak-oznamil-ze-odchadza-z-parlamentu-a-vzda-sa-mandatu

 

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *